3 grudnia 2018 Udostępnij

Jak doświetlić pomieszczenie? 3 sprawdzone triki

Urządzanie pomieszczenia, w którym na wstępie mamy małą ilość naturalnego światła, nie należy do najprostszych wyzwań. W tego typu przypadkach, aby uzyskać dobry efekt, liczy się bowiem każdy szczegół. O co zadbać i na czym się skupić? Zobacz sprawdzone triki i doświetl dane pomieszczenie od zaraz!

Przede wszystkim kolory

Aby doświetlić wnętrze danego pomieszczenia, skup się w pierwszej kolejności na kolorach, jakie do niego wprowadzisz. To decyzja, którą warto podjąć już na etapie malowania ścian i zakupu pierwszych mebli. Jeśli w Twoim pokoju jest mało naturalnego światła, musisz postawić na jasne, delikatne kolory. Prosta gama kolorystyczna sprawi, że optycznie powiększysz pomieszczenie i zyskasz od razu więcej światła. 

Kolory, którym możesz śmiało zaufać to m.in.:

  • biel,
  • popiel, jasne szarości,
  • beże,
  • delikatne, subtelne pastele,

Uważny dobór kolorów pomoże Ci doświetlić pomieszczenie, a dokładniej sprawi, że nie osiągniesz efektu przytłoczenia i przyciemnienia, którego w przypadku kiepsko doświetlonych przestrzeni trzeba unikać jak ognia!

Właściwe oświetlenie priorytetem

Priorytetem w przypadku ciemnych pomieszczeń jest także odpowiednie oświetlenie. Priorytetem niech będą lampy sufitowe. To ich prawdopodobnie będziesz używać najczęściej! Zależy Ci na oryginalnym, ale dającym sporo światła modelu? Przejrzyj ofertę nowoczesnych aranżacji - są to ciekawe kompozycje, zachwycające nie tylko funkcjonalnością, ale i ilością światła jaką są w stanie dostarczyć do danego pomieszczenia. Nie zapominaj także o dodatkowym oświetleniu. W przypadku ciemnych pomieszczeń jest ono obowiązkowe! Pokój doświetli świetnie np. lampa stojąca, będąca jednocześnie ciekawym elementem całej aranżacji. 

Uważaj na pochopne zestawienia

Pokój, w którym jest zbyt mała ilość naturalnego światła, bardzo łatwo przytłoczyć. Pamiętaj, aby nie podejmować pochopnych decyzji i nie stawiać na przypadkowe aranżacje. Jasne kolory, przemyślana ilość dodatków, także pod względem kolorystycznym oraz odpowiednie oświetlenie to klucz do sukcesu. Wszelka mnogość wzorów, pomieszanie stylów czy przytłoczenie pomieszczenia zbyt dużą ilością dekoracji sprawi, że osiągniesz efekt odwrotny niż ten zamierzony od początku, czyli doświetlenie małego i ciemnego pomieszczenia. Jasnym aranżacjom sprzyja styl skandynawski - mnóstwo w nim naturalnych, jasnych kolorów oraz minimalistycznych i delikatnych dekoracji - koniecznie zapoznaj się z tego typu zestawieniami!

 

Artykuł zewnętrzny

 

Komentarze (0)