12 stycznia 2017 Udostępnij

Baterie prysznicowe – porównanie

Coraz częściej w łazienkach spotkać można prysznice zamiast wanien. Jest to z pewnością rozwiązanie, które pozwala na większą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Decydując się na kupno prysznica bez zabudowy, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wybór baterii prysznicowej. Bogaty asortyment półek sklepowych z pewnością nie ułatwia nam tego zadania. Jak wybrać najlepszą baterię łazienkową? Poniżej kilka wskazówek i porównanie najpopularniejszych modeli.

Rodzaje baterii prysznicowych

Jedną z cech, według których można różnicować baterie, jest sposób ich montażu. Tutaj wyróżniamy dwa rodzaje: baterie natynkowe (naścienne) oraz podtynkowe, których mechanizm nie jest widoczny na zewnątrz. Które z nich wybrać? Wszystko zależy od tego na czym nam najbardziej zależy. Baterie natynkowe z pewnością nie cieszą się już taką popularnością jak kiedyś – głównie z powodu starszego, już niemodnego designu oraz konieczności montażu baterii w miejscu instalacji wodnej. Zaletą tych modeli jest jednak duża niższa cena oraz łatwy montaż, który często możemy wykonać samodzielnie. Baterie podtynkowe, czyli najczęstszy obecnie wybór konsumentów, z pewnością są droższe niż ich poprzedniki. Wiąże się to jednak z ogromnym wyborem różnorodnych modeli oraz przede wszystkim estetyką. Na zewnątrz widoczne są bowiem jedynie dźwignia, wylewka oraz maskownica – cały mechanizm „chowany” jest pod płytkami. Konieczne jest zatem wcześniejsze przemyślenie kupna tego produktu – musi on być zamontowany jeszcze przed nałożeniem płytek lub glazury. Najczęściej do montowania tego rodzaju baterii konieczne jest także wezwanie fachowców, bowiem montaż produktu jest znacznie trudniejszy. Poniżej znajduje się porównanie baterii natynkowych oraz podtynkowych.

Elementy baterii prysznicowych – co jest ważne?

Oprócz rodzaju montażu warto zwrócić także uwagę na inne elementy baterii, które w przyszłości mogą okazać się kluczowe. Są to m.in.: waga baterii, ilość uchwytów, wyposażenie w deszczownicę czy rodzaj głowicy. W sklepach znaleźć można baterie jedno- lub dwuuchwytowe. Te pierwsze, posiadają jedną „dźwignię”, za pomocą której można regulować przepływ wody. Kolejne natomiast posiadają zazwyczaj dwa kurki: jeden do wody zimnej, drugi do ciepłej. Coraz bardziej popularne są jednak modele jednouchwytowe, które nawiązują do nowoczesnej estetyki. Hitem wśród baterii prysznicowych staje się dodatkowy ich element, jakim jest deszczownica. To dzięki niej woda spływa na nas z góry, szerokim strumieniem. Technicznym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę kupując baterię prysznicową jest głowica – można wyróżnić trzy jej rodzaje: suwakowa, ceramiczna oraz termostatyczna. Najczęściej wybierany jest model ceramiczny, który pozwala na dokładnie ustawienie temperatury oraz siły wody.

Baterie łazienkowe - porównanie

Oprócz powyższych elementów warto oczywiście także wziąć pod uwagę estetykę produktu. Ważne, by bateria pasowała do wnętrza naszej łazienki, a zarazem pełniła najważniejsze funkcje. Oto porównanie trzech produktów, które może ułatwić wybór najlepszej baterii łazienkowej.

* wskazana cena pobrana jest ze sklepu allto.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)