8 września 2022 Udostępnij

Wybieramy lustro łazienkowe - na co zwrócić uwagę?

Lustro łazienkowe to funkcjonalny element wystroju, który łączy w sobie zarówno formę, jak i funkcję. Nawet mała łazienka może stać się wizualnie większa jeśli zamontujemy w niej odpowiedni model. Wybór odpowiedniego lustra to ważna decyzja, więc przed zakupem określ swoje potrzeby i przeanalizuj różne możliwości. Zastanów się również, gdzie planujesz umieścić lustro, aby dokonać niezbędnych pomiarów. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Odpowiemy w tym artykule

Określ swoje potrzeby

Lustro łazienkowe może służyć wielu celom, w zależności od potrzeb właściciela. Podczas gdy wiele osób używa lustra tylko do sprawdzenia swojego wyglądu, może ono również służyć jako akcent dekoracyjny. Może pełnić rolę oświetlenia i miejsca do przechowywania, a także poprawić wygląd pomieszczenia. Istnieje wiele stylów do wyboru, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla swojej łazienki. Niezależnie od tego, czy szukasz lustra w stylu współczesnym czy retro, odpowiedni model uzupełni wystrój Twojej łazienki.

 

Wymiana lustra w łazience to stosunkowo niedrogi sposób na odświeżenie wystroju pomieszczenia. Najpierw zdecyduj, gdzie chcesz, aby lustro było zlokalizowane. Następnie określ rozmiar i rodzaj ramy. Ostatni krok to dopasowanie wystroju do nowego lustra. Możesz postawić na przykład na koszyczki do przechowywania, drobne obrazy albo rośliny do łazienki.

 

lustro łazienkowe z drewnianą ramą

Wymiary lustra do łazienki

Do swojej łazienki możesz wybrać lustro prostokątne lub okrągłe. Kształt, który wybierzesz, powinien pasować do twoich preferencji i sprawić, że będzie to wygodny w użytkowaniu. Wybór odpowiedniego rozmiaru lustra jest równie ważny. Przy wyborze lustra łazienkowego kluczowym czynnikiem jest jego wysokość. Musi sięgać co najmniej 40 cm powyżej i poniżej poziomu oczu, aby umożliwić najlepsze przeglądanie. Eksperci twierdzą, że wyższe lustra są najlepsze, ponieważ zapewniają najbardziej prawidłowe kąty widzenia i nadają łazience przestronny wygląd.

Ramy i obudowy luster

Ramy luster łazienkowych mogą być wykonane z różnych materiałów. Na przykład aluminium będzie dobrym wyborem do łazienki, ponieważ jest uniwersalne i odporne na wodę. Aluminiowe ramy luster łazienkowych mają zazwyczaj metaliczny połysk i gładką powierzchnię. Ten typ lustra będzie uzupełniał srebrne oprawy armatury i akcesoria. Aluminiowe ramy wyglądają najlepiej we współczesnych, minimalistycznych lub ascetycznych stylach. Możesz także postawić na lustro bez ramy. Takie rozwiązanie dobrze wygląda w połączeniu z drewnem lub ciemnymi płytkami.

 

nowoczesne lustro do łazienki z podświetleniem

Podświetlane lustra łazienkowe

Oprócz tradycyjnego lustra, istnieją także opcje, które posiadają wbudowane oświetlenie. Lustra te rzucają miękkie światło na twarz podczas wykonywania makijażu, a wbudowane światła działają również jako lampki oświetlające całe wnętrze. Większość modeli wykorzystuje technologię LED, która jednocześnie jest energooszczędna. Istnieją też podświetlane lustra na baterie.

Okrągłe lustro na małą ścianę

Przy wyborze lustra należy wziąć pod uwagę wielkość i kształt pomieszczenia. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na pełnowymiarowe lustro, najlepszym rozwiązaniem jest takie o owalnym lub okrągłym kształcie. Większość modeli może być montowanych pionowo lub poziomo. Okrągły kształt dodaje wyrafinowany styl do pokoju, a jego miękkie kształty uzupełniają różne typy aranżacji. Takie lustro sprawi również, że łazienka będzie wydawać się większa, a dodatkowo zmieści się nawet na niewielkiej ścianie. Istnieje wiele różnych owalnych kształtów i modeli luster, które z łatwością dopasujesz do swojego wnętrza.

okrągłe lustro do łazienki

Komentarze (0)