26 września 2018 Udostępnij

Jak urządzić sypialnie - oryginalne pomysły

Sypialnia jest takim pomieszczeniem w mieszkaniu, które należy do strefy prywatnej - zazwyczaj nie zapraszamy tutaj gości, a miejsce to ma służyć nam do odpoczynku i relaksu. Warto mieć to na względzie już na etapie projektowania tego wnętrza, aby mieć szansę na stworzenie projektu przytulnego, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. O co warto zadbać w pierwszej kolejności, aby to wnętrze mogło być jednym z naszych ulubionych? Na pewno od razu warto wziąć pod lupę kwestie oświetlenia. 

Przyjemne oświetlenie

To dzięki ciepłemu oświetleniu punktowemu lepiej się czujemy, a we wnętrzu może panować przyjemna, klimatyczna atmosfera. Nowoczesne lampy wiszące do sypialni sprawdzą się na pewno po obu stronach łóżka, bezpośrednio nad stoliczkami nocnymi. Tego typu lampy posiada w swojej ofercie sklep Acerto.pl i można je zobaczyć na stronie - www.acerto.pl/lampy-wiszace-do-sypialni Takie oświetlenie jest przyjemne, a dodatkowo bardzo praktyczne - dzięki niemu będziemy mogli w długie i chłodne wieczory poczytać książkę w łóżku nie psując sobie wzroku. Dobrze dobrana lampa wisząca będzie niesamowitą dekoracją każdej sypialni. Wisząca od sufitu aż do połowy pomieszczenia będzie wyglądała nowocześnie, a w zależności od tego, jaką stylistykę lamp wybierzemy - będzie pomagała podkreślić styl wszystkich pozostałych elementów wyposażenia. 

A co z centralnym źródłem światła?

Pomimo lamp bocznych, które pozwalają na stworzenie intymnej atmosfery z sypialni, nie powinniśmy pomijać także centralnej lampy umieszczonej pośrodku sufitu. Taka lampa przyda się w momencie, kiedy na przykład będziemy chcieli coś wyprasować, odszukać coś w szafie lub też podłączyć jakiś sprzęt - dodatkowe doświetlenie jest po prostu praktyczne, a warto też zauważyć, że taka lampa również udekoruje wnętrze. Natomiast, jeśli nie zdecydujemy się na lampy boczne - ta wisząca w centralnej części sufitu może być znacznie pokaźniejszych rozmiarów, a tym samym będzie jedną z centralnych dekoracji pokoju. To, jaki będzie miała charakter określi już w pewien sposób wnętrze - może to być wisząca lampa przypominająca papierowy lampion, a może posiadać fantazyjny abażur. Ciekawe są też stylizacje glamour z lampami bardzo klasycznymi posiadającymi liczne kryształki i koraliki oprócz obleczonego materiałem klosza. Liczne rzeźbienia i detale dodają jej klasy i polotu i windują estetykę wnętrza bardzo mocno w górę. 

Oryginalny pomysł na sypialnię - podwieszany sufit

Oczywiście, o wykonaniu podwieszanego sufitu trzeba pomyśleć wcześniej - na etapie prac wykończeniowych. Jednak jeśli już go wykonamy - zainstalowane na nim oświetlenie halogenowe może wyglądać naprawdę fenomenalnie i bardzo nowocześnie, a przy tym taki sposób oświetlenia we wnętrzu da wrażenie przytulności i intymnego klimatu. Podwieszany sufit może się znaleźć bezpośrednio nad łożem sypialnianym, ale bardzo często jest też instalowany bezpośrednio przy oknie w formie podłużnej listwy z halogenami. Obie opcje są bardzo interesujące i stwarzają szereg nowym możliwości aranżacyjnych. To, na co się zdecydujemy zależy od tego, jakie rozwiązanie nam samym bardziej przypadnie do gustu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)