7 września 2017 Udostępnij

Najlepsze prezenty urodzinowe dla 5, 6 i 7 latków

Urodziny to szczególna okazja w życiu każdego dziecka i dzień pełen prezentów i niespodzianek. Przyjęcie urodzinowe z tortem i gronem kolegów i koleżanek to tylko część atrakcji, na jakie liczy maluch. Jeśli w tym roku wyjątkowo nie masz pomysłu na prezent, daj się zainspirować.

Klocki LEGO – zabawki, z których się nie wyrasta

Fenomen układania budowli, maszyn i obiektów z niewielkich klocków LEGO jest wprost zadziwiający. Sięgają po nie zarówno dzieci, jak i dorośli, a sam proces konstruowania kolejnych elementów daje mnóstwo przyjemności. Klocki tego typu są tym rodzajem prezentu urodzinowego dla dzieci, po który można sięgnąć niemal w ciemno. Ekspert sklepu Hulahop.pl radzi, by przed zakupem upewnić się jedynie, czy wybrany zestaw nadaje się dla dziecka w określonym wieku. Chłopcom powinny przypaść do gustu zestawy LEGO NINJAGO, wśród których można znaleźć propozycje dla 5, 6 czy 9 latków.

Oczywiście klocki tego typu mogą spodobać się także dziewczynkom i nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po zestaw LEGO NINJAGO z myślą o kilkulatce, choć w ofercie tej marki nie brak również zestawów dedykowanych dziewczętom, jak choćby LEGO Friends albo Disney.

Zabawki inspirowane ulubionymi filmami i bajkami

Jeśli dziecko spędza wiele czasu na oglądaniu przygód ulubionych bohaterów, to powinno ucieszyć się z prezentu, który będzie nawiązywał do tych historii. W ofercie wielu popularnych marek można znaleźć figurki i całe zestawy zabawek inspirowane bajkami, serialami i filmami dla dzieci. Przykładem są zestawy My Little Pony, które są tak chętnie wybierane dla dziewczynek. Mogą zawierać nie tylko figurki postaci, ale też całe budowle (na przykład zamek) wraz z wyposażeniem.

Gry planszowe – zabawka dla dziecka i jego przyjaciół i dla całej rodziny

Trudno o bardziej integrującą i ciekawą zabawkę dla dziecka niż gra planszowa. To wyśmienity pomysł na prezent urodzinowy. Gra przyda się dziecku przy okazji spotkań z rówieśnikami, ale także w gronie rodzinnym. Gra w ciekawą planszówkę przygodową albo w Dobble to świetna rozrywka na długie zimowe wieczory, przy której nie brakuje zabawnych sytuacji i dobrego humoru. To sposób na to, by spędzać wiele czasu całą rodziną i na chwilę oderwać dziecko od komputera lub telewizora.

Pomysłów na prezent dla 5, 6, 7 latka i dla starszych dzieci jest niezliczenie wiele. Nawet jeśli urodziny są już wkrótce, a jeszcze nie zdążyliśmy kupić prezentu, nie ma powodu do obaw. Liczne zabawki, klocki, puzzle, gry planszowe i książki to przedmioty, które z całą pewnością przypadną dzieciom do gustu.

 

Materiał zewnętrzny