29 kwietnia 2019 Udostępnij

Płytka drewnopodobna – praktyczny alternatywa dla drewnianych parkietów

 
Płytki drewnopodobne to nowoczesna alternatywa dla klasycznego drewna. Odwzorowują jego strukturę, a przy tym są znacznie odporniejsze na uszkodzenia i łatwiejsze w pielęgnacji. To doskonały wybór do każdego pomieszczenia: salonu, kuchni, czy łazienki. Płytki drewnopodobne można układać również na ścianach.
To tylko kilka z wielu zalet tego wyjątkowego materiału. Gresowe płytki drewnopodobne w przeciwieństwie do naturalnego drewna mają wysoką krasę ścieralności, są antypoślizgowe i cechują się niską nasiąkliwością. Jest to idealny wybór dla osób poszukujących do swoich domów nowoczesnych rozwiązań w eleganckim wydaniu.

Gresowe płytki drewnopodobne

Gres to materiał, z którego najczęściej wytwarzane są płytki drewnopodobne. Potrafi on odwzorowywać nie tylko wygląd, ale również strukturę drewna. Można na nim zobaczyć zarówno usłojenie, jak również nieregularność i niepowtarzalność materiału w postaci drobnych niedoskonałości. Gres dostępny jest w wielu różnych kolorach – praktycznie każdy gatunek drewna ma swój odpowiednik w płytkach drewnopodobnych. Na rynku znajdziemy zarówno płytki postarzane, ługowane, a nawet lakierowane. Świetnie sprawdzą się nie tylko na podłogach, ale również na ścianach. To bardzo oryginalny sposób np. na aranżację salonu lub jadalni. Sprawdź, jak wyglądają gresowe płytki drewnopodobne: https://www.iglazura24.pl/plytki-podlogowescienne-imitujace-drewno-marazzi-treverkdear-natural-20x120-ag.

Płytki drewnopodobne – do jakich wnętrz?

Płytki gresowe można dopasować praktycznie do każdego pomieszczenia. Białe, jasnobrązowe lub szare świetnie korespondują z wnętrzami w stylu skandynawskim. Z kolei zwolennikom stylu klasycznego poleca się wybór płytek drewnopodobnych, których struktura przypomina wysłużoną przez lata drewnianą posadzkę. Natomiast do domów urządzonych w modnym stylu rustykalnym doskonale pasują płytki imitujące postarzone drewno. Jak widać, opcji jest mnóstwo, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele oryginalnych rozwiązań znajdziesz na: https://www.iglazura24.pl/.

Poznaj największe zalety płytek drewnopodobnych

Na samym początku warto wspomnieć o cenie, która z całą pewnością jest dużo atrakcyjniejsza niż w przypadku drewna. Co więcej, ponosząc koszt zakupu gresu, mamy również zagwarantowaną wysoką klasę ścieralności. Możemy ją dopasować do konkretnego pomieszczenia. W mniej uczęszczanych wnętrzach, po których nie chodzimy w butach, wystarczy PEI 2 lub 3, z kolei w przedpokoju klasa ścieralności powinna wynosić PEI 4. Warto także wspomnieć o tym, że gres jest materiałem antypoślizgowym o chropowatej strukturze, dlatego jest bezpieczny nawet dla maluchów, które dopiero zaczynają chodzić. Trzeba również wspomnieć o niskiej nasiąkliwości płytek drewnopodobnych. Oznacza to, że można je stosować w pomieszczeniach, w których często panuje wilgoć, np. w łazienkach.
Kolejnym plusem gresu niewątpliwie jest odporność na zarysowania, czego nie zagwarantuje nam drewno. Przy płytkach drewnopodobnych nie musimy martwić się o to, że zszarzeją lub wypłowieją. Przez lata utrzymają swój piękny wygląd i nie potrzebują przy tym specjalnej konserwacji. Wystarczy je regularnie przecierać delikatnym detergentem rozcieńczonym z wodą. Na koniec warto również wspomnieć o tym, że płytki imitujące drewno świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym i sprawnie przewodzą ciepło.

 

 

Komentarze (0)