29 maja 2018 Udostępnij

Co kupić na parapetówkę? Przegląd obrazów

Obrazy stanowią jedną z najpopularniejszych dekoracji wnętrz. Odpowiednio dobrane mogą całkowicie zmienić wystrój pomieszczenia. Czy jednak sprawdzą się w roli prezentu na parapetówkę? Jak je dobrać, aby zachwyciły obdarowaną osobę?

Jaki obraz na prezent?

Obraz może się okazać świetnym pomysłem na prezent z okazji parapetówki, pod warunkiem że odpowiednio go dobierzemy. Liczy się przede wszystkim jego zgodność z wystrojem danego wnętrza. Na szczęście na rynku dostępnych jest tak wiele zróżnicowanych motywów, iż z pewnością znajdziemy wariant, który będzie odpowiadał gustowi osoby, którą chcemy obdarować. Co warto wybrać, a z czego raczej zrezygnować?

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, aby nie decydować się na reprodukcje popularnych obrazów. Jest to bowiem jedno z najtańszych, a zarazem najbardziej banalnych rozwiązań. Co więcej, zwykle pasuje jedynie do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, a te spotyka się coraz rzadziej. Jeżeli jednak wiemy, że obdarowywana osoba jest miłośnikiem takiej sztuki, można zdecydować się na tę opcję, z tym że najlepiej jeśli będzie to obraz ręcznie malowany.
Jak zostało wspomniane, obraz warto dostosować do wystroju danego wnętrza. Jeżeli zostało ono zaaranżowane w stylu:

  • klasycznym – wówczas dobrym wyborem będą obrazy przedstawiające górskie krajobrazy, kwiatowe kompozycje oraz martwą naturę,
  • nowoczesnym – dobrym rozwiązaniem będą obrazy z architekturą wielkich miast. Sprawdzą się również różnego rodzaju motywacyjne napisy, mapy świata oraz abstrakcje,
  • skandynawskim – najlepiej prezentować będą się minimalistyczne grafiki przedstawiające zwierzęta, takie jak niedźwiedzie, jelenie czy też wilki,
  • rustykalnym – dobrze sprawdzą się obrazy w pastelowych odcieniach przedstawiające kwiatowe kompozycje,
  • śródziemnomorskim i marynistycznym – morskie pejzaże będą wówczas strzałem w dziesiątkę,
  • industrialnym – dobrze prezentować się będą obrazy vintage.

Pamiętajmy, iż wymienione wyżej motywy to tylko część z dostępnej na rynku szerokiej gamy możliwości. Więcej inspirujących pomysłów znajdziemy w sklepie Meblujesz.pl. Dzięki dużemu zróżnicowaniu motywów z pewnością wybierzemy obraz, który przypadnie do gustu osoby, którą chcemy obdarować.

Istotna rama

To, czy obraz będzie pasować do wystroju wnętrza, zależy również od rodzaju ramy. Po pierwsze, jeżeli decydujemy się na zakup kilku obrazów do jednego pomieszczenia, wszystkie ramy powinny być zrobione z identycznego materiału i mieć ten sam kolor. Tylko wówczas stworzymy harmonijną kompozycję.

W pomieszczeniach klasycznych, rustykalnych i skandynawskich szczególnie dobrze będą prezentować się ramy drewniane. Powinny one jednak mieć minimalistyczną formę. W przypadku nowoczesnych wnętrz ciekawie wyglądać będą z kolei ramy wykonane z plastiku. Metalowe warianty zaś sprawdzą się w pomieszczeniach industrialnych.

Jeżeli jednak żaden z powyższych materiałów nam nie odpowiada, możemy zdecydować się na blejtram. To nic innego jak obraz malowany na płótnie i naciągnięty na krosno malarskie, pozbawiony ram. Szczególnie dobrze prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych.

Jaki rozmiar?

To kolejny parametr, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze obrazu na prezent. Rozmiar obrazu powinien być uzależniony od ilości dostępnego miejsca. Nie musimy jednak od razu decydować się na wielkoformatowe płótno. Kilka mniejszych obrazów o podobnej tematyce będzie się równie pięknie prezentować.

Jeżeli zależy nam na urozmaiceniu kompozycji, w skład w której wchodzi kilka niewielkich obrazów zawieszonych obok siebie, wówczas dwa z nich możemy zamienić na lustra lub białe kartki w ramach. W ten sposób zyskamy niepowtarzalną dekorację, na którą nasi goście na pewno zwrócą uwagę.

Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg obrazów, które mogą stanowić doskonały prezent na parapetówkę. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio dobrać motyw. W tym celu należy wziąć po uwagę styl wnętrza, a także preferencje osoby obdarowywanej.

meblujesz

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)