10 czerwca 2016 Udostępnij

Lampa w pokoju dziecięcym

Oświetlenie pokoju dziecka

Lampa to bardzo ważny element w pokoju dziecięcym, choć to jaki jej rodzaj ostatecznie wybierzemy, w głównej mierze zależy od tego ile lat ma nasza pociecha. Dzieci mogą bowiem mieć bardzo różne potrzeby, dlatego musimy zdecydować jakiego typu źródło światła będzie najbardziej użyteczne. To jakie oświetlenie zostanie zastosowane w danym pomieszczenie w ogromnej mierze wpływa na atmosferę jaka w nim panuje. Zwłaszcza wieczorami, wszelkiego typu żyrandole czy kinkiety są w stanie doskonale rozproszyć ciepłe światło, przez co w pokoju dziecięcym robi się wyjątkowo przytulnie.

Gdzie można kupić dobre lampy do pokoju dziecięcego? Lampa dla dziecka

W poszukiwaniu lampy dla naszego dziecko, warto oczywiście przede wszystkim odwiedzić salony meblowe, w których znajdziemy akcesoria dopasowane do mebli właśnie. W niektórych przypadkach możliwe jest też złożenie indywidualnego zamówienia, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować o tym jaki będzie klosz lampy czy jej podstawka. Mnóstwo ofert znajdziemy też rzecz jasna w Internecie, na wszelkiego typu stronach aukcyjnych.

Lampa dla dziewczynki

Kiedy myślimy o lampie w pokoju dziewczęcym, niemal natychmiast widzimy kolor różowy, ale coraz bardziej popularne stają się też tonacje skandynawskie, opierające się na szarości i odcieniach pastelowych. W pokoju dziewczynki z pewnością doskonale sprawdzi się kolorowy żyrandol, ale także lampka stojąca, którą możemy umieścić na biurku lub w miejscu, gdzie nasze dziecko zwykle się bawi. Z kolei szafka, bądź też stolik nocny musi zostać zaopatrzony w niewielką lampkę, która bardzo delikatnie oświetli pokój nocą, bo jak wiadomo wiele dzieci boi się ciemności. W przypadku niemowlaków fajnym pomysłem są projektory, które jednocześnie oświetlają pomieszczenie i pomagają maleństwu zasnąć.

Lampa do chłopcaJaką lampę wybrać?

Im dziecko jest starsze, tym ważniejsze staje się biurko, przy którym odrabia się lekcje, maluje czy też korzysta z komputera. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości lampkę stołową, która zagwarantuje dziecku odpowiednie źródło światła. Natomiast lampki obok łóżka to ważny element wyposażenia pokoju dziecka, które lubi czytać wieczorami. Kinkiet czy też lampka stojąca uchronią wzrok malucha przed pogorszeniem się.

Komentarze (0)