12 kwietnia 2017 Udostępnij

Naświetlacze LED – niezawodne i energooszczędne oświetlenie

W dzisiejszych czasach tradycyjne oświetlenie przestało być skuteczne i opłacalne. Rozwój technologii sprawił, że naświetlacze LED są coraz częściej stosowane - zarówno do oświetlenia wnętrz budynków, jak i przestrzeni zewnętrznych. Za ich pomocą możesz oświetlić m.in. bilbordy, ekspozycje, fasady, ogrody, garaże, podjazdy, parkingi, alejki spacerowe, ulice, parki, place, hale magazynowe oraz wiele więcej miejsc. Naświetlacz LED jest popularnym środkiem do tzw. oświetlenia zalewowego. Równomiernie oświetlisz cały budynek, bez efektów cieni i nieoświetlonych odcinków, a także podkreślisz ciekawą fakturę ściany.

Budowa i zasada działania naświetlacza LED

Zasada działania naświetlacza LED jest bardzo prosta. Głównymi elementami są diody ledowe o dużej żywotności oraz profesjonalne układy elektroniczne. Trwała obudowa wyposażona w szkło ochronne, pozwala na użytkowanie lampy nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Warto zaznaczyć, że ledowy naświetlacz to produkt całkowicie wstrząsoodporny oraz wodoodporny. Minimalna klasa szczelności to IP65 lub IP67. Moc oprawy wynosi od 40 do 300 W - zamienniki tradycyjnych halogenów do 1000W.

Korzyści ze stosowania naświetlaczy LED

Naświetlacze LED przynoszą wiele korzyści. Podstawową zaletą jest energooszczędność. Zminimalizujesz koszty nawet o 70%. Zasada jest prosta - zużywasz mniej prądu, więc mniej płacisz. Warto zaznaczyć, że tradycyjny halogen zużywa około 8 razy więcej energii niż naświetlacz ledowy. Dzięki temu inwestycja w nowoczesną technologię może zwrócić się już po 3 miesiącach. Kolejną zaletą jest wysoka jakość światła, która sprawdza się w niemal każdym miejscu. Jasne i wyraźne promienie świetlne, to gwarancja niezawodności nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych.

Nie można zapomnieć o długowieczność diod LED - sprawia to, że koszty eksploatacji również znacząco spadną. Decydując się na naświetlacze LED otrzymasz gwarancję wysokiej jakości. Producenci zapewniają, że produkt niezawodnie działa przez około 30 000 godzin lub więcej. Niewątpliwym atutem jest również natychmiastowa gotowość do pracy. W zależności od ustawień, lampa może włączyć się w mniej niż 1 sekundę. Nie potrzebuje także dodatkowego czasu na rozgrzanie.

Naświetlacze LED z czujnikiem zmierzchu

Naświetlacze LED z wbudowanym czujnikiem ruchu i zmierzchu cieszą się coraz większą popularnością. Produkt uruchamia się wyłącznie wtedy, kiedy jest potrzebny. Zasięg czujników to około 11 m - wystarczy, aby zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo w miejscach publicznych, a przy tym maksymalnie zaoszczędzić na kosztach energii. W zależności od ustawień oświetlenie uruchomi się po wykryciu nawet niewielkiego obiektu w ruchu (np. pies, kot), lub wyłącznie po namierzeniu dużego poruszającego się obiektu (np. człowiek, samochód). Innym parametrem podlegającym regulacji jest natężenie światła uruchamiającego naświetlacz.

Według uznania można zdecydować, czy lampa uruchomi się niezależnie od pory dnia, w zależności od poziomu jasności (np. niepogoda, mrok), czy wyłącznie podczas ciemnej nocy. Duża rolę odgrywa również czas uruchamiania - w zależności od preferencji może wynosić kilka sekund lub kilka minut.

Z ofertą naświetlaczy LED polecamy zapoznać się na: https://led-labs.pl/naswietlacze-led. Jest to sklep online polskiego producenta produktów ledowych, marki LED Labs.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)