29 kwietnia 2022 Udostępnij

Oświetlenie ogrodowe - efektywne i efektowne w jednym

​Ogród jest świetnym miejscem na spędzanie wolnego czasu, zarówno samemu, jak i w gronie rodziny czy przyjaciół. W ogrodzie można nie tylko zdrowo wypocząć, ale też dobrze bawić się. Miejsce to pełni jednak również funkcję reprezentatywną - sprawia, że każdy dom wygląda piękniej w otoczeniu eleganckiego ogrodu. By wykorzystać w pełni potencjał ogrodu, warto wyposażyć go w oświetlenie ogrodowe.

  • Oświetlenie ogrodowe - połączenie piękna z użytecznością

  • Rodzaje oświetlenia do ogrodu

  • Wysokiej jakości lampy tarasowe do ogrodu

Oświetlenie ogrodowe może nadać naszemu domostwu prawdziwego charakteru i uroku każdego wieczora. 

Oświetlenie ogrodowe - połączenie piękna z użytecznością

Właściwie dobrane i rozmieszczone nowoczesne lampy zewnętrzne potrafią wprowadzić do ogrodu niepowtarzalny klimat. Ułatwiają także domownikom poruszanie się po nim, gdy na za oknem jest już noc. Oświetlenie zewnętrzne zapewnia większy komfort i swobodne poruszanie się, a oświetlone drzewa tworzą świetny nastrój do wieczornych zabaw.

Oświetlenie ogrodowe może być skomponowane z różnych rodzajów lamp. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów jest oświetlenie punktowe. Zazwyczaj są to tanie lampy ogrodowe dające ciekawy efekt. Do tej grupy należą m.in. lampy solarne do ogrodów lub lampki ogrodowe na baterie. Bardzo praktyczne i nastrojowe rozwiązanie to z kolei oświetlenie ogrodowe do altany. Możemy je stworzyć dzięki wykorzystaniu lamp ogrodowych wiszących, lamp dekoracyjnych oraz oświetlenia ogrodowego z czujnikiem ruchu.

Do rozjaśniania stanowiska do grillowania świetnie nadają się lampy ogrodowe stojące, z kolei lampy ogrodowe do ziemi rozmieszczane w równych odległościach będą tworzyć regularny wzór i zdecydowanie wyróżnią teren naszej działki. Istnieją też ciekawe rozwiązania oświetlania fasady i wejść budynków. W miejscach, gdzie bez problemu można doprowadzać przewód zasilający warto skorzystać z lamp ogrodowych elektrycznych typu kinkiet zewnętrzny.

Inna opcja do nowoczesnych ogrodów, to lampy ogrodowe typu słupek, świetnie wpasowujące się w minimalistyczną stylistykę terenu. Ilość rodzajów oświetlenia jest duża i tylko od naszych pomysłów i możliwości terenu zależy, jak rozwiążemy kwestię ich montażu.

Rodzaje oświetlenia do ogrodu

Na rynku mamy do wybory wiele rodzajów lamp ogrodowych. Do tej grupy zaliczamy:

  • Lampy zewnętrzne najazdowe. Montuje się je w całości w podłożu, dlatego świecą głównie tylko do góry. Nadają się doskonale do doświetlania ścieżek, chodników i podjazdów.
  • Kinkiety zewnętrzne. Montuje się je na ścianach, dlatego stanowią świetne podkreślenie architektury budynków. Są w stanie oświetlać przestrzeń wokół siebie.
  • Lampy zewnętrzne sufitowe. Tego typu oprawy dodają jedynego w swoim rodzaju charakteru tarasom i altanom ogrodowym.
  • Lampy zewnętrzne stojące latarnie. Tego typu oświetlenie jest instalowane na odpowiednio przygotowanych betonowych fundamentach (są przykręcane do chodników lub wbijane bezpośrednio w ziemię).
  • Girlandy. To ozdobne łańcuchy montowane na ścianach, sufitach, balustradach i roślinach. Dają bardzo duże pole do popisu i praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania.

Jak widać, lamp do wyboru jest sporo, a to jaki rodzaj wybierzemy jest zależny od posiadanej przez nas przestrzeni i zagospodarowania jej. Inne lampy wybierzemy do montowania przy podjeździe, a inne do ozdobienia roślin czy dekoracji ogrodowych.

Wysokiej jakości lampy tarasowe do ogrodu

Najnowsze technologie, które wykorzystuje się w branży IT są również w wyposażeniu nieruchomości, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oświetlenie zewnętrzne obecne w ogrodach rozjaśnia je w oszczędny i przy tym efektywny sposób. Z tego względu technologia LED jest obecnie tak bardzo popularna i wszystko wskazuje na to, że trend ten nie tylko się utrzyma, ale nawet stanie bardziej popularny.

W sklepach internetowych (m.in. Lamarta.pl) znajdziemy wysokiej jakości lampy ogrodowe, które go rozświetlą i nadadzą zupełnie nowe oblicze. Asortyment obejmuje nowoczesne lampy ogrodowe oraz modele, które są stylizowane na produkty z dawnych lat (rozwiązanie to cenią zwłaszcza miłośnicy vintage). Dostępne lampy są bardzo ciekawym wyposażeniem bez względu na styl, w jakim chcemy urządzić naszą przydomową przestrzeń.

Oferta zawiera klasyczne ledowe lampy ogrodowe w postaci kinkietów lub słupków i wiele innych nowoczesnych propozycji. Dostępne są też lampy wpuszczane, które będą subtelnym akcentem świetlnym pomagającym w tworzeniu przytulnej atmosfery w ogrodach. Inne modele lamp tarasowych i ogrodowych, to m.in. modele wykonane na kształt reflektorków, naświetlaczy i eleganckich lamp wiszących.

Jeśli szukasz interesujących rozwiązań, Twoją uwagę powinny przykuć donice podświetlane. Lampa ogrodowa LED w doniczce jest dostępna w 3 rozmiarach, dlatego bez problemu dopasujesz ją do swoich roślin o różnej wielkości. Lampy te będą świetną ozdobą tarasu lub wejścia do domu. Można je również ustawić w różnych miejscach na balkonie. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego każdy jest w stanie stworzy swoje wymarzone, kreatywne kompozycje z wykorzystaniem lamp LED.

A co jeśli chcesz uniknąć intensywnego oświetlenia i tylko umieścić delikatne, jasne punkty w swoim ogrodzie? Rozwiązaniem są lampy ogrodowe LED do ziemi. Wpuszczanymi lampkami LED możemy zaznaczać ścieżkę do domu (ułatwia docieranie do drzwi wejściowych, gdy za oknem zapadnie zmrok). Źródła światła LED są często bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu gospodarstwa, dlatego nie dziwi fakt ich rosnącej popularności w ostatnich latach.

Zainteresowało Cię oświetlenie ogrodu LED i chcesz wiedzieć więcej na temat dostępnych produktów? Pracownicy sklepu chętnie pomogą wybrać odpowiedni model lampy do ogrodu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)