25 lutego 2022 Udostępnij

Jak wybrać kuchenkę mikrofalową? Dodatkowe funkcje kuchenek mikrofalowych

Wyposażenie domu czy mieszkania we wszelkie niezbędne sprzęty elektryczne nie jest proste, zwłaszcza gdy chcemy, aby były one nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Niezwykle praktycznym urządzeniem, które można znaleźć w wielu kuchniach, jest kuchenka mikrofalowa. Na co zwrócić uwagę, gdy wybierana jest mikrofalówka? Jakie dodatkowe fundacje są ważne?

Czy warto mieć kuchenkę mikrofalową?

Wokół kuchenek mikrofalowych narosło wiele mitów, zwłaszcza związanych z ich szkodliwym wpływem na ludzkie zdrowie oraz jakością przygotowanych za ich pomocą potraw. Warto jednak wiedzieć, że zgodnie z najnowszymi badaniami nowoczesne sprzęty nie wykazują negatywnego działania w tych aspektach. Dodatkowo mają wiele zalet, m.in. szybkość podgrzewania potraw, oszczędność prądu oraz funkcjonalność, ponieważ ultranowoczesne sprzęty mogą zastąpić piekarnik czy kuchenkę. Dzięki swojej konstrukcji są także bardzo proste w obsłudze oraz łatwo się je czyści. Uważamy, że warto, jest mieć mikrofalówkę w swojej kuchni, mimo ze nie sprawdza się do przygotowania wszystkich typów potraw. Dodatkowo może wysuszać niektóre posiłki, co stanowi nieznaczną wadę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kuchenkę mikrofalową?

Kuchenki mikrofalowe różnych producentów znajdziesz na Sprzedajemy.pl, są tam zarówno nowe jak i używane sprzęty w okazyjnych cenach. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę podczas porównywania ich między sobą? Przede wszystkim są to wymiary danego urządzenia, tak aby można było bez problemu umieścić kuchenkę mikrofalową w kuchni oraz jego pojemność. Dodatkowo istotna jest decyzja to ta, czy będzie ona wolnostojąca, czy przeznaczona do zabudowy. Drugie rozwiązanie jest szczególnie zalecane w mniejszych kuchniach, by móc zaoszczędzić miejsce na blacie roboczym. Nie mniej ważny jest także kolor – podstawowe urządzania są białe, srebrne lub czarne, jednak bardziej wymagający użytkownicy mogą pokusić o nieco bardziej kolorowe modele. W kwestiach technicznych warto zapamiętać, że kluczowa jest moc kuchenki mikrofalowej. Co do zasady uznaje się, że im większa, tym szybsze podgrzewanie, gotowanie, a co za tym idzie mniejsze zużycie prądu. Warto pamiętać, że podlega ona regulacji.

Innymi ważnymi aspektami dla osób kupujących mikrofalówki są także:

  • sterowanie ręczne lub elektroniczne,
  • zabezpieczenie przed dziećmi,
  • wnętrze (tańsze modele mają emaliowane, jednak dużo lepszym, trwalszym rozwiązaniem będą te wykonanie ze stali nierdzewnej lub ceramiczne),
  • wyposażenie dodatkowe, oprócz talerza i mechanizmu obrotowego.

Jakie dodatkowe funkcje kuchenki mikrofalowej mogą być przydatne?

Podstawowym zadaniem, które stawiane jest przed mikrofalówkami, jest podgrzewanie jedzenia. Warto jednak wiedzieć, że to nie wszystkie funkcjonalności, które posiada ten sprzęt. Wiele z nich w standardzie dodatkowo posiada opcję rozmrażania. Co jednak z bardziej zaawansowanymi możliwościami, które oferują te urządzenia? Ważną funkcją dodatkową jest grill (lub crisp), dzięki której dania, takie jak frytki czy pizza, nie stracą swojej chrupkości podczas odgrzewania. W urządzeniach zastosowanie może mieć także opcja kombo stanowiąca połączenie klasycznego podgrzewania z grillowaniem. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe wykorzystywane mogą być także do gotowania na parze. Dzięki tej funkcji dania są zdrowe i pełne wartości odżywczych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że urządzenia te mogą posiadać opcję termoobiegu, pozwalająca na równomierne rozprowadzanie ciepłego powietrza w mikrofalówce, dzięki czemu można wykorzystać ją do pieczenia oraz suszenia owoców czy warzyw.

Funkcjonalnościami, które znacząco zwiększają praktyczność urządzenia, są także program samoczyszczący oraz funkcja opóźnionego startu, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie ciepłego posiłku, który będzie gotowy o określonej godzinie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)