6 czerwca 2016 Udostępnij

Jak i gdzie znaleźć najlepszą ekipę remontową?

Jak wiadomo efekty remontu zależą w głównej mierze od fachowców którzy go wykonują, a całości dopełniają użyte materiały. Zatem zanim zaczniemy wszystkie zmiany, postarajmy się znaleźć ekipę, która ma dobrą opinię wśród zleceniodawców. Jednak, aby znaleźć dobrych fachowców trzeba się nieco natrudzić i najlepiej trzymać się kilku wskazówek jakie podamy poniżej.

Gdzie najlepiej szukać ekipy remontowej i jak ustalić plan prac?

Zacznijmy od dobrze przemyślanego planu remontu i ustalmy kolejność wykonywanych prac. Najlepiej już wcześniej mieć przygotowane inspiracje i aranżacje wnętrza, tak by wykonawcy nie mieli żadnych dodatkowych problemów. Zapoznajmy się z cenami materiałów jakie będą potrzebne w trakcie remontu oraz z ich dostępnością w sklepach lub na stronach internetowych, tak by nie spotkać się z niespodzianką w postaci braku np. płytek na stanie magazynowym w markecie. Planowanie całości prac remontowych lepiej zacząć już kilka tygodni wcześniej i zakupić rzeczy z aranżacji na które jesteśmy zdecydowani. Można też określić przybliżone koszty remontu i porównać stawki różnych wykonawców. Bardzo przydatny jest Kalkulator Budowlany jaki znajdziemy na stronach internetowych, korzysta z niego wiele osób dla ustalenia przybliżonych wartości kosztów wszystkich prac jakie są zaplanowane.

Szukając firmy budowlanej dobrze jest podpytać znajomych i rodziny, bo może okazać się że ktoś właśnie skończył remont i jest bardzo zadowolony z usług wykonawców. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonych ekip, które wykazały się już pracowitością i umiejętnościami, jest to najbezpieczniejszy wybór jaki możemy dokonać. Ekipy remontowe jakie są z polecanie zawsze dbają o swoją renomę i starają się tak wykonać pracę, aby zostać rekomendowanym kolejnym osobom. Bardzo dużo osób zaczyna poszukiwanie wykonawców w internecie, który jest olbrzymim źródłem wiedzy na temat lokalnych firm i ich usług. Tutaj poszukiwanie zaczyna się od branżowych portali, gdzie znajdziemy m.in. wyceny usług, opis specyfiki poszczególnych prac czy też spis potrzebnych materiałów. Na wielu stronach internetowych jest udostępniony formularz kontaktowy z wybranymi firmami lub też usługa Szukaj Wykonawcy, gdzie podaje się zakres prac i dane kontaktowe dla wykonawców, którzy sami już się z nami kontaktują. Przed uzgodnieniem prac z jedną wybraną grupą budowlaną, sprawdźmy opinie o nich, jej dane rejestrowe i jeśli to możliwe efekty ich poprzednich realizacji.

Osobnym tematem jest oszacowanie kosztów remontu z wybraną ekipą. Bardzo ciężko jest ustalić od razu koszt całości, ponieważ zależy to w dużej mierze od stanu pomieszczeń i rodzaju prac jaki przewidujemy. Należy pamiętać, że żaden dobry fachowiec nie poda nam wyceny przez telefon nie widząc wnętrza do remontu. Należy się umówić w miejscu gdzie będzie wykonywany remont i ustalić z wykonawcą zakres prac i to co chcemy osiągnąć. Wstępna wycena nie musi być ceną końcową, ponieważ w trakcie remontu mogą zrodzić się nieprzewidziane problemy, które będą dodatkowo nas kosztować. Wybierając fachowców absolutnie nie kierujmy się najniższą oferowaną nam ceną, bo to przeważnie kończy się niezadowoleniem z efektów z naszej strony.

Dobry fachowiec zawsze będzie cenił swoje usługi, wiedząc że zadowoleni klienci polecą go kolejnym. Jeśli już wybraliśmy ekipę, należy z nimi spisać umowę, gdzie spiszemy zakres prac, termin wykonania oraz sposób i czas przekazania wynagrodzenia za prace. Tylko umowa w formie pisemnej jest wiążąca dla wykonawcy i inwestora z punktu widzenia prawa, umowy ustne nie mają żadnego znaczenia w świetle prawa.

 

Komentarze (0)