12 lutego 2018 Udostępnij

Jak wybrać torbę sportową?

Gra w tenisa, zajęcia w klubie fitness czy trening na siłowni nieodłącznie wiążą się z zakupem odpowiedniego sprzętu, w tym ubrań i butów sportowych. Każdy sportsmen musi też posiadać bidon na wodę, ręcznik czy klapki w przypadku osób uczęszczających na basen. Aby móc przemieszczać się z tymi wszystkim przedmiotami, konieczne jest posiadanie odpowiedniej torby. Dziś w sklepach można znaleźć bardzo różne torby sportowe, o odmiennych kształtach i przegródkach. Jaka torba sportowa najlepiej spełni swoje zadanie?

Torba sportowa to dziś prawdziwe must-have miłośników aktywności fizycznej. W końcu nikt nie chce wędrować na siłownię czy basen z plastikową torbą czy bawełnianym workiem. Z całą pewnością nie są to produkty funkcjonalne i wytrzymałe, więc ich stosowanie będzie nie tylko niewygodne, ale też nie będą one prezentować się zbyt dobrze. Lepiej zainwestować w porządną torbę sportową, w której bez problemu można umieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Co warto wiedzieć o torbach sportowych? Zatem, jaką torbę sportową wybrać?

Torba sportowa – na co zwrócić uwagę?

Torba sportowa to niezwykle praktyczny produkt. Niektóre modele można bez przeszkód wykorzystać w roli torby wyjazdowej, np. na weekendową wycieczkę. Mnogość kolorów i designów pozwala na znalezienie torby niezwykle atrakcyjnej wizualnie, którą można dopasować do stroju sportowego. Oczywiście przy wyborze torby treningowej przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, do jakich aktywności będzie używana – inna torba bowiem potrzebna jest tenisiście, inna osobie ćwiczącej na siłowni. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze sportowej torby?

a)Pojemność – powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Jeśli ktoś korzysta wyłącznie z siłowni, wystarczy mu torba np. 30-litrowa. Tenisiści czy osoby uprawiające sztuki walki powinny sięgnąć po większe modele, np. 50-litrowe, aby móc zmieścić do torby nie tylko butelkę wody czy ręcznik, ale też rakietę czy specjalny strój i ochraniacze.

b)Wygoda – torba sportowa powinna móc się wygodnie nosić. Co to znaczy? Przede wszystkim powinna mieć paski z miękkimi elementami, aby noszenie torby na ramieniu czy w ręce nie sprawiało bólu.

c)Wytrzymałość – każda torba sportowa powinna być solidnie wykonana, aby szybko nie uległa zniszczeniu. Zwłaszcza że w przypadku niektórych sportów w torbie przechowywane będą rzeczy dość ciężkie.

d)Materiał – dość istotna kwestia w przypadku toreb sportowych, bowiem decyduje o ich odporności na przecieranie. Najbardziej popularnym dziś materiałem na torby jest poliester.

e)Uniwersalność – ważna, jeśli ktoś planuje wykorzystywać torbę także na wycieczki. Warto wówczas zdecydować się na torbę nieco większą, z przegródkami i kieszeniami. Dobrym pomysłem jest też zakup torby wodoodpornej.

Najlepsza torba sportowa

Wiele osób zastanawia się, jaka torba sportowa będzie najlepsza. Przede wszystkim taka, która spełni oczekiwania. Tenisista powinien wybrać torbę, w której będzie mógł zmieścić nie tylko strój i buty do tenisa, ale także rakietę. Bokser musi pomyśleć o miejscu na rękawice czy ochraniacze. Na siłownię wystarczy mniejsza torba, gdzie będzie można bez problemu zmieścić ubrania, wodę czy ręcznik. Najlepsza torba sportowa to także taka, która oferuje specjalne przegródki na przepocone ubrania czy obuwie.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)