10 czerwca 2016 Udostępnij

Jaki kolor ścian wybrać do sypialni?

Jaki kolor ścian?

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To w niej wstajemy rano, w niej też kładziemy się wieczorem spać po całym, męczącym dniu. Sposób jej urządzenia oraz ogólny charakter ma zatem wielki wpływ na to, jak czujemy się na co dzień. Dobrze zaaranżowana sypialnia sprzyja temu, że możemy wstawać co rano w doskonałym humorze i pełni energii do działania. Wieczorem zaś zapewni nam spokojny, przytulny nastrój pozwalający na wypoczynek. Aby osiągnąć takie efekty, należy jednak dobrze postarać się przy aranżowaniu tego pomieszczenia. Do najważniejszych kwestii należy tu oczywiście wybór odpowiednich kolorów, na jakie pomalujemy w nim ściany. Żywe kolory

Trudno jest znaleźć tutaj uniwersalną odpowiedź i określić, jaki kolor jest najlepszy – wszystko bowiem zależy od warunków panujących w danym pomieszczeniu. Jeśli na przykład dysponujemy nieco mniejszą sypialnią, to najlepszym rozwiązaniem będą jaśniejsze kolory. Wprowadzają one w sypialni bardzo miły, przytulny nastrój i przede wszystkim wizualnie powiększają całe pomieszczenie. Ciemne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się być znacznie mniejsze niż w rzeczywistości, co w przypadku sypialni która i bez tego jest niewielka jest efektem bardzo niepożądanym. Efekt powiększenia wizualnego można wzmocnić jeszcze bardziej, jeśli zdecydujemy się tu na błyszczące farby. 

Sypialnia w bieli​Kolorystyka w sypialni nie powinna być zbyt żywa czy krzykliwa; lepiej wybrać barwy chłodne i bardziej stonowane. Jest to pomieszczenie przeznaczone przede wszystkim do wypoczynku, przez co powinien panować w nim spokojny i cichy nastrój. Tradycyjnym rozwiązaniem jest tutaj biel czy beż. Za bardzo uspokajający kolor uważany jest zielony. Dobrym pomysłem będzie również żółć, ale w bardziej stonowanym odcieniu. Często można się tu spotkać też z czerwienią – nawet jeśli nie całe ściany są pomalowane w takim kolorze, to stosuje się przynajmniej pewne czerwone elementy. Budzi to sporo wątpliwości; czerwień z jednej strony zaliczana jest do "żywych" kolorów, ale z drugiej wprowadza w tym pomieszczeniu sporo zmysłowości. Koniec końców, wszystko zależy tu jedynie od naszego gustu. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rozwiązaniami i wybrać coś, co najbardziej nam odpowiada.

Komentarze (0)