8 lutego 2018 Udostępnij

Idealna aranżacja z biokominkiem stojącym

Biokominek to idealne rozwiązanie dla tych, którzy od zawsze chcieli podziwiać w swoim mieszkaniu tańczące płomienie, jednak nigdy nie mogli pozwolić sobie na tradycyjny kominek, piec, czy kozę. Do jakiego miejsca najbardziej pasuje takie źródło ciepła, czym kierować się przy aranżacji wnętrza z biokominkiem?

Biokominek – czyli co?

Nie dla każdego termin biokominek jest pojęciem jasnym. W dużym skrócie są to kominki ekologiczne, w których pali się tzw. biopaliwem (płyn na bazie alkoholu etylowego). Nie emitują one dymu, a ponadto można umieścić je w dowolnym miejscu, ponieważ nie wymagają podłączenia do komina. Stanowią bardzo dobre dopełnienie ogrzewania. A przede wszystkim dają wielorakie możliwości aranżacyjne!

biokominek

Kominek stojący – czyli jaki?

Biokominki wolnostojące można ustawiać w różnych miejscach, ponieważ nie wymagają montażu, czy zabudowy we wnęce. Zazwyczaj umieszcza się je w salonie. Oprócz tego można je też znaleźć w innych pomieszczeniach, np. w łazience, ogrodzie zimowym. Pewną opcję stanowi umieszczenie takiego kominka na tarasie.

kominek stojący

Do jakiego wnętrza biokominek stojący, propozycje aranżacji

Biokominek stojący przede wszystkim pasuje do wnętrz nowoczesnych. Znakomicie ociepli tego typu pomieszczenia. Dzięki niemu staną się one o wiele przytulniejsze. Większość biokominków stojących nie ma dużych gabarytów, można je postawić w różnych miejscach.

nowoczesny biokominek

Ich ogień umili nam wieczory, kiedy ustawimy je na podłodze albo niedaleko kanapy w salonie. Taki biokominek można również umiejscowić na stoliku przed sofą. Wówczas będzie można podziwiać piękno ognia przez cały czas. Tego rodzaju źródło ciepła powinno stanowić centrum w danej przestrzeni, warto zapewnić mu najlepszą lokalizację.

Nowoczesne biokominki, co je wyróżnia

Nowoczesny look biokominków stojących uzależniony jest od tego, że zazwyczaj mają one prostą formę. Mogą też mieć kształt metalowej misy albo metalowo-szklanej bryły. Wszystko po to, abyś jak najlepiej mógł podziwiać tańczące ogniki.

Do tego rodzaju kominków warto ponadto nabyć akcesoria ceramiczne, czyli kamienie lub polana ceramiczne, stanowiące imitację naturalnych drewienek. Oprócz właściwości dekoracyjnych dodatki te, po nagrzaniu się, również emitują ciepło.

 

Materiał zewnętrzny