27 sierpnia 2018 Udostępnij

Na czym siedzisz, przy czym jesz?

Meblowanie domu to niewątpliwa przyjemność. Większość z nas, choć oczywiście nie wszyscy, ma w sobie coś w rodzaju instynktu wicia gniazda. Kiedy opuszczamy dom rodzinny i po raz pierwszy w życiu urządzamy – choćby i w wynajętym mieszkaniu – nasze otoczenie już zgodnie z własnymi upodobaniami, w jakiś sposób wyrażamy siebie i nasz styl życia. Nawet mając niewielkie zasoby finansowe, możemy decydować o przeznaczeniu, kształcie, kolorach i ustawieniu naszych pierwszych mebli. A gdy wprowadzamy się na stałe do pierwszego własnego domu lub mieszkania, mamy świadomość, że to, co stworzymy, będzie nam służyło przez długie lata.

Meblowy zawrót głowy

Do jednych mebli przywiązujemy większą wagę, do innych mniejszą. Na pewno bardzo starannie wybieramy meble do spania. Wiadomo: nawet jedną trzecią życia spędzamy we śnie, musimy więc zapewnić sobie do spania jak najlepsze warunki. Długo myślimy przez zakupem szaf i szafek: muszą pomieścić nasz dobytek i pozostawić jeszcze jakąś rezerwę miejsca, bo przecież rzeczy będzie nam z czasem przybywało. Kuchnia – wiadomo, tu liczy się funkcjonalność i estetyka. Kogo tylko na to stać, zamawia meble kuchenne na wymiar, żeby były „naj”.

Trzeba mieć przy czym i na czym siedzieć

No właśnie, kuchnia. Czy będzie w niej miejsce do jedzenia lub choćby wypicia porannej kawy? Jeśli tak, to potrzebny będzie stół, a do niego taborety lub krzesła. A może w kuchni nie będzie nic takiego, bo od jedzenia jest jadalnia? Nowoczesne stoły do jadalni można znaleźć pod adresem https://dominova.com.pl/krzesla-i-stoly-do-domu. Tam także znaleźć można krzesła designerskie do domu.

Stół stołowi nierówny

Stół to z pozoru prosty mebel – ot, blat i nogi. Kto ma w domu dużo miejsca, może ustawić duży, solidny stół na stałe. Kto ma mniej, ale liczy się z tym, że od czasu do czasu będzie podejmował gości, rozważy zapewne zakup stołu rozsuwanego lub rozkładanego. Na co dzień będzie złożony, by zajmować niewiele przestrzeni, a na specjalne okazje będzie można go uczynić większym, by pomieścili się przy nim i goście, i domownicy. Stół do jedzenia to nie wszystko, bo może przyda się też mały stolik do kawy. Niższy niż ten do jedzenia i mniejszy, taki na dłuższą chwilę relaksu.

Krzesła dla domowników i gości

Przy stole siedzi się na ogół na krzesłach. Dziś do naszych domów i mieszkań trafiają nie tylko krzesła o klasycznej konstrukcji, ale i hokery – najczęściej ustawiane w kuchni. Można więc mieć w domu własny minibar, jeśli tylko miejsce i ochota dopisują. Krzesła twarde i tapicerowane, designerskie i proste – wybór jest ogromny. Decyzję warto starannie przemyśleć, bo od niej zależeć będzie komfort spożywania posiłków.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)