27 listopada 2020 Udostępnij

Biurka do pokoju dziecięcego

Biurko w pokoju dziecka odgrywa niezwykle ważną rolę. Jego wielkość, jak również i sam kształt, powinny być dobrze przemyślane, by mebel ten mógł spełniać swoje zadania. Dla dziecka, bez względu na to czy ma pięć, dziesięć czy też piętnaście lat - wygoda siedzenia i odpowiednia ergonomia pracy to podstawa. Odpowiednie jego ułożenie, dopasowanie krzesła i stosowna wielkość to kluczowe znaczenie, by postawić na najlepsze rozwiązanie do codziennej zabawy i nauki dla każdego dziecka. 

Biurko - strefa do nauki

W pokoju dziecka wyróżnić możemy odpowiednie strefy. Mamy więc przestrzeń do odpoczynku, jest miejsce do zabawy, jest kąt w formie szafy, w której znajdują się ubrania. Jeśli chodzi o biurko - to jest miejscem nauki, a więc stanowi bardzo ważną część każdej przestrzeni dziecięcej. Gdzie je postawić? Najlepiej pod oknem, tak, aby dziecko miało jak najdłuższy dostęp do światła dziennego, najlepiej ze swojej lewej strony. Jeśli okno znajduje się po słonecznej stronie, warto zainwestować w odpowiednią roletę typu screen, aby ta ograniczyła nieco dostęp słońca do wnętrza pokoju. Dziecko siedząc przy biurku, nie może zasłaniać sobie światła. Nie powinno ustawiać się biurka tyłem do okna, tyłem do drzwi, czy przodem do okna. Osoby leworęczne powinny mieć biurko ustawione prawym bokiem do okna, praworęczne, lewym bokiem do okna. W przypadku lampki na biurku, która odgrywa bardzo ważną rolę na każdym biurku, kluczowe znaczenie ma także i jej ustawienie. Dla praworęcznych powinna być postawiona po lewej stronie, dla leworęcznych po prawej stronie biurka. 

Wybór odpowiedniego krzesła

Odpowiednie krzesło przy biurku jest tak samo ważne jak i samo biurko. Warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ono atest Państwowego Zakładu Higieny. Krzesło powinno być ergonomiczne, a więc odpowiednio dopasowane do dziecka. Kupując konkretny model, ten powinien posiadać więc regulację wysokości, odpowiednią głębokość siedziska, możliwość ustawienia oparcia, tak, aby podpierało odcinek lędźwiowy i samych podłokietników. Istotne jest także to, aby nogi mogły spoczywać swobodnie na ziemi, a jeśli nie ma takiej możliwości, koniecznie należy dokupić tutaj podnóżek. Idealne są na pewno krzesła obrotowe, dające pełną swobodę ruchu. 

Biurka dla dzieci od Dedekids.pl 

W sklepie Dedekids.pl kupić można najwyższej jakości biurka dziecięce, które mają wzmocnioną wytrzymałość, są niezwykle piękne i dostępne w wielu rozmiarach i kształtach. Jesteśmy przekonani o tym, że każdy rodzic będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązania i jak najlepsze produkty. W biurkach tych znajduje się między innymi mocna i trwała konstrukcja, blat odporny na wszelkie zarysowania, a do tego pojemne szuflady, w których znajdzie się dosłownie wszystko, co dziecku potrzebne jest do codziennej pracy. Szeroka oferta produktów sprawia, że każdy z rodziców będzie w stanie znaleźć dla swojej pociechy idealne rozwiązania, jakie na pewno okażą się być strzałem w dziesiątkę i pod względem wizualnym, praktycznym, jak również i funkcjonalnym, bowiem to stanowi rzecz priorytetową. 

Więcej na https://dedekids.pl/products-categories/biurka

Komentarze (0)