16 grudnia 2021 Udostępnij

Bramy garażowe - Jakie są możliwości i którą z nich wybrać?

Masz możliwość wyboru spośród bram garażowych segmentowych, uchylnych, skrzydłowych i rolowanych podczas budowy garażu lub remontu już istniejącego. Jakie są różnice między tymi rodzajami bram i która z nich jest najlepsza? Dzisiejszy artykuł będzie próbował odpowiedzieć na te pytania.

Stało się już niemal normą, że od razu buduje się (lub planuje) dom, a potem garaż. Chroni on samochody, rowery i motocykle przed słońcem, gradem i deszczem, a także złodziejami. We wnętrzu garażu można też przechowywać narzędzia i akcesoria ogrodowe. Budowę garażu najlepiej zaplanować przed rozpoczęciem planowania projektu domu lub zagospodarowania działki. Nie ma znaczenia, czy garaż będzie częścią budynku, czy samodzielną konstrukcją, ważne, aby był funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Cele te można osiągnąć dzięki nowoczesnej, dobrze dobranej bramie garażowej. Dostępnych jest wiele opcji, ale niektóre z nich są lepsze od innych.

Bramy garażowe segmentowe są stylowe i funkcjonalne

W ostatnich latach wzrosła popularność segmentowych bram garażowych. Bramy te są bardzo atrakcyjne i łatwe w obsłudze. Jeśli jakość panelu bramy jest wysoka, zapewnia ona doskonałe parametry termoizolacyjne. Bramy segmentowe są tak skonstruowane, że można je otwierać bez ograniczania światła przejazdu. Nie wymagają też dodatkowego miejsca na podjeździe. Pozwala to na wygodniejszy wjazd do garażu i ułatwia manewrowanie na podjeździe. Automatyczny system sterowania dodatkowo ułatwia korzystanie z bramy.

Polecamy bramy segmentowe, szczególnie jeśli garaż sąsiaduje z częścią mieszkalną budynku. Bramy te są funkcjonalne i uniwersalne. Sprawdzą się na każdym podjeździe. Istnieje wiele opcji estetycznych, które pozwalają na dostosowanie wyglądu bramy do indywidualnych potrzeb. Mają Państwo możliwość wyboru spośród wielu opcji kolorystycznych, lub mogą Państwo zdecydować się na bramę w dwóch lub trzech kolorach oraz z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi (np. dekory lub przeszklenia).

Nowoczesne technologie wykorzystywane są do produkcji paneli bramowych z bezfreonowej pianki poliuretanowej, blachy stalowej ocynkowanej oraz blachy stalowej ocynkowanej. Dzięki temu panel jest nie tylko trwały i odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, ale również stanowi dobrą izolację termiczną. Pozwala to na utrzymanie optymalnej temperatury w garażu. Latem wnętrze nie nagrzewa się tak bardzo, a w czasie mrozów straty ciepła są zminimalizowane. Bramy garażowe segmentowe mają szczególną zaletę, gdy garaż jest częścią bryły domu. Dobra izolacja termiczna garażu poprawi bilans energetyczny całego budynku. W przypadku garaży stanowiących część bryły domu ważny jest wybór panelu zapewniającego najlepszą izolację termiczną. Polecamy płytę DK-GP Thermo. Jego grubość 60 mm oraz dodatkowe uszczelnienie gwarantują doskonałą izolację termiczną.

Nowoczesne i łatwe w obsłudze rolowane bramy garażowe

Bramy garażowe segmentowe są zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem. Rolowane bramy garażowe są lepsze dla niskich garaży, gdzie trudno jest zainstalować prowadnice sufitowe. Podobnie jak bramy segmentowe, bramy garażowe nie wymagają dodatkowego miejsca na podjeździe. Mają one nowoczesny wygląd i są bardzo trwałe, atrakcyjne i łatwe w użyciu. Te bramy są mniej konfigurowalne i oferują niższą izolację termiczną. Bramy rolowane są skonstruowane w sposób podobny do rolet zewnętrznych. Pancerz jest zwinięty i umieszczony wewnątrz skrzynki. Bramy rolowane mogą być doskonałym rozwiązaniem dla budynków, które mają rolety zewnętrzne. Połączenie rolet z panelem w podobnym kolorze stworzy spójny efekt wizualny.

Bramy uchylne lub rozwierane

Mniej popularne i coraz rzadziej stosowane są bramy uchylne, zwane również skrzydłowymi. Ten drugi rodzaj bramy, składający się najczęściej z dwóch skrzydeł otwieranych na boki, nie jest często montowany w nowoczesnych budynkach. Większość renomowanych producentów nie ma jej w swojej ofercie. Wynika to z dyskomfortu użytkowania takich bram. Nadal można spotkać bramy skrzydłowe. Bramy te otwierane są najczęściej poprzez odchylenie płaszcza do góry w kierunku pojazdu. Są one bardziej przystępne cenowo niż bramy segmentowe i bramy rolowane i oferują wiele opcji estetycznych. Wymagają one jednak więcej miejsca na podjeździe. Mogą one również oferować słabą ochronę termiczną i mniejszą ochronę niż wysokiej jakości bramy segmentowe. Ich obsługa może być również trudna.

Brama garażowa segmentowa jest świetną opcją. Jest to najbardziej uniwersalna i funkcjonalna opcja. Bramy rolowane również mogą być stosowane w niektórych przypadkach, na przykład w mniejszych garażach. W przypadku obiektów przemysłowych warto zapoznać się z ofertą, która obejmuje bramy przemysłowe.

 

Komentarze (0)