24 sierpnia 2022 Udostępnij

Regały archiwizacyjne

Każde archiwum powinno być funkcjonalne i móc pomieścić wiele danych. Dzięki regałom archiwizacyjnym wykorzystamy do tego całą przestrzeń.

Regały do archiwum

Regały do archiwum są znane ludziom od pokoleń. Niegdyś były jedynym i zarazem najlepszym sposobem na archiwizowanie danych. Nawet dziś, w erze cyfryzacji, są używane na co dzień przez wiele firm czy służby mundurowe.

Regały archiwizacyjne, które są projektowane w obecnych czasach, posiadają szereg zalet, do których możemy zaliczyć:

  • wykorzystanie powierzchni składowania w taki sposób, by wydobyć jej potencjał
  • możliwość dopasowania regałów do dostępnej nam powierzchni
  • bezpieczeństwo składowanych w regale materiałów
  • doskonały system składowania wszelkiego rodzaju dokumentów

Warto wiedzieć, że wiele modeli regałów do archiwum posiada tzw. mechanizmy przesuwne, w których wyróżniamy 3 różne napędy:

  • ręczny
  • ręczno-mechaniczny
  • automatyczny

Jakiegokolwiek modelu byśmy nie wybrali, warto powstrzymać się na moment przed zakupem i odwiedzić strony dystrybutorów. Najlepszy regał archiwizacyjny zawsze znajdziesz u jego źródła!

Regały archiwalne

Wbrew pozorom regały archiwalne to nie tylko sposób na trzymanie akt czy innego rodzaju dokumentów zamkniętych w pudełkach. Coraz częściej regały archiwalne są używane do trzymania w nich segregatorów oraz do rozdzielenia i łatwego odnalezienia prac malarskich.

W przypadku tych ostatnich potrzeba wiele miejsca oraz odpowiedni system do identyfikacji obrazu. Na szczęście dla nas powstały specjalne, dedykowane temu regały archiwizacyjne do ich przechowywania, co oszczędza nie tylko czas szukania, lecz przede wszystkim zajmowaną przez nie przestrzeń.

Warto wiedzieć, że regały archiwalne dzielimy na stacjonarne i mobilne. Oba rodzaje możemy bez problemu unowocześnić i dostosować do swoich potrzeb, np. dodając do nich szuflady czy przegródki.

Nie ma archiwów bez regałów!

Wszystkie obecne archiwa – pomijając te tworzone w komputerach - składuje się na regałach. Bez nich utrzymanie porządku w aktach z różnymi informacjami byłoby niemożliwe, przez co stały się nieodłącznym elementem przy archiwizacji.

Artykuł partnera

Komentarze (0)