26 czerwca 2018 Udostępnij

Wizytówka domu

Choć Polacy uchodzą za bardzo gościnny naród, to jednak dość mocno chronimy swoją prywatność, nie lubimy, gdy ktoś zagląda nam w okna szczególnie wieczorem, kiedy oświetlenie sprawia, że wszystko widać jak na dłoni. Coraz więcej osób również rezygnuje z tradycyjnych firan i zasłon oraz decyduje się na modne rolety okienne w różnych formach i z różnych materiałów. Do wyboru mamy produkty zewnętrzne, wewnętrzne, bambusowe, materiałowe we wszystkich kolorach tęczy.

Jakie rolety wybrać?

Warto pamiętać o tym, że konkretne rolety z https://oknarolety.com/ muszą być dopasowane do odpowiedniej aranżacji zarówno pod względem kolorów, jak i wykorzystanych materiałów. Wiele również będzie zależało, jak dużej ochrony przed światłem słonecznym potrzebujemy, a może niezbędna jest izolacja akustyczna. Poza tym bardzo często rolety mają pełnić jedynie funkcję dekoracyjną. Podstawowym podziałem są modele zewnętrzne i wewnętrzne.

Ciekawe modele

O ile rolety zewnętrzne pełnią szereg ważnych funkcji takich jak działanie antywłamaniowe, izolacja akustyczna i ochrona przed słońcem to od wewnętrznych w dużej mierze zależeć będzie stylistyka całego wnętrza. One przede wszystkim chronią prywatność i rewelacyjnie wyglądają. W zależności od modelu mniej lub mocniej zasłaniają przed światłem. Konstrukcyjnie rolety dzielą się na zwijane, rzymskie, austriackie, plisowane i typu dzień-noc. Te pierwsze zwijają się w rolkę i stanowią najczęstsze wybierany przez klientów model, ponieważ są estetyczne i zabierają niewiele miejsca. Najlepiej wybierać te z montażem kasetowym, ponieważ niezależne od uchylenia okna po prostu rewelacyjnie wyglądają. Eleganckie modele rzymskie składają się z zakładek dzięki systemowi fiszbin i sznurków. Niewątpliwie nadają wnętrzu bardzo oryginalnego charakteru. W bardziej ozdobnych wersjach rolety austriackie i weneckie mają ciekawe marszczenia i zdobienia przy zwijaniu. Doskonale podkreślają klasyczną stylizację wnętrza. Coraz modniejsze są natomiast modele plisowane. Forma harmonijki rewelacyjnie podkreśla nowoczesny minimalistyczny charakter wnętrza, a ciekawa funkcja przewijania do dołu lub do góry jest doskonałym rozwiązaniem do różnych przestrzeni.

Komentarze (0)