15 maja 2018 Udostępnij

Łóżka do sypialni

Łóżko, to najważniejszy mebel w sypialni. Odpowiada za nasz dobry sen i odpoczynek. Spędzamy w nim mnóstwo czasu, musi być więc wygodne, komfortowe i dostosowane stylistyką do wnętrza. Ma zapewnić nam nie tylko komfort snu, ale także pozytywne wrażenia wizualne. Jakie łóżko będzie najlepsze?

Ranking łóżek

Sklepy oferują różne modele łóżek. Do wyboru są różne wielkości, materiały, a także rozwiązania techniczne. Najpopularniejsze to:

  • Łóżka drewniane- klasyczne znane wszystkim i spotykane w wielu sypialniach. Pasujące stylistycznie do wnętrz klasycznych, stylu skandynawskiego, rustykalnego, ale także do nowoczesnych aranżacji. Najczęściej wykonane z sosny, dębu, jesionu i buka. W zależności od gatunku drewna, ich cena może znacznie się różnić. Łóżka drewniane, są wytrzymałe i trwałe. Gdy zapragniemy odmiany, łatwo je odnowić i przemalować, nadając zupełnie inny charakter. Wykonane z najtwardszego drewna łóżka niestety nie są tanie. Warto też zwrócić uwagę na to, że miękkie drewno łatwo zarysować.
  • Łóżka metalowe- nowoczesne, a zarazem nawiązujące do stylu retro. Niezwykle trwałe i solidne, często ozdobne, może stanowić ozdobę sypialni. Najbardziej zdobione są zagłówki łóżka i może na nich gromadzić się kurz. Wykonane z metalu łóżko nie zniszczy się przez wiele lat i bardzo łatwo je odrestaurować, czy zmienić kolor. Warto zwrócić uwagę na ich stabilność.
  • Łóżka tapicerowane- najczęściej wykonane z płyty MDF i obite materiałem. Idealnie wkomponują się w klasyczne wnętrza. Są miękkie i wygodne w użytkowaniu. Różnorodna tapicerka pozwala na swobodny wybór odpowiedniego koloru i wzoru. Łatwo ją jednak zabrudzić i trudno odnowić takie łóżko. Nie jest tak trwałe jak łóżko z metalu, czy drewna.

Łóżka- jak wybrać właściwe?

Oczywiście wybór łóżka w dużej mierze uzależniony jest od wielkości sypialni.  Nie może ono zajmować całej przestrzeni. Musi zostać zapewniony ciąg komunikacyjny wokół niego. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by wybierać taki model, który spełni wszystkie oczekiwania i wyróżni się jakością. Dobre łóżko jest wygodne, trwałe i bezpieczne. Nie chcemy przecież narazić się na to, że łózko pod ciężarem osób śpiących, zostanie zarwane, czy pęknie.

Na co zwrócić uwagę kupując łóżko?

Wybierając łóżko drewniane, należy upewnić się, że drewno jest wystarczająco twarde i wytrzymałe. Obejrzyjmy je dokładnie, by nie miało zarysowań i było starannie wykonane. Sprawdźmy, czy jest równo pokryte lakierem i nie skrzypi, gdy kładziemy się na nie.

Wybierając łóżko metalowe należy zwrócić uwagę na jego trwałość i solidność wykonania. Design musi odpowiadać naszym upodobaniom i pasować do całości urządzenia sypialni. Warto wybrać model z kutą ramą. Mamy wtedy pewność, że łóżko będzie odporne na uszkodzenia, pęknięcia a także będzie miało dużą wytrzymałość na obciążenie. Ma to duże znaczenie dla osób o większej wadze od przeciętnej. Kupując tanie łóżko metalowe, należy upewnić się, że jest ono zabezpieczone przed korozją. Warto także sprawdzić, czy jest stabilne i jego możliwości obciążenia. Duża ilość ozdobnych prętów, to miejsca osadzania się kurzu. Łatwiej go jednak usunąć, niż z łóżka z zagłówkiem tapicerowanym.

Wybierając łóżko tapicerowane, należy zwrócić uwagę, na jakość i dokładność obicia tapicerki. Wystające nitki mogą sygnalizować, ze szybko pojawią się uszkodzenia.

Łóżko piętrowe dla dorosłych

Chociaż znacznie mniej popularne od omówionych modeli, także ma swoich zwolenników. Sprawdza się w małych mieszkaniach i może być rozwiązaniem na brak miejsca. Tu najważniejszą rolę odgrywa maksymalne dopuszczalne obciążenie. Łóżko piętrowe musi być bezpieczne. Dostępne w sklepach modele wyposażone są w drabinki i zabezpieczenia przed wypadnięciem. Bez względu na rodzaj materiału, z którego są wykonane, muszą być trwałe i mocne.

Wybór łózka to odpowiedzialna decyzja, gdyż ma ono służyć przez wiele lat. Odpowiada za nasz dobry sen i komfort. Dlatego oprócz estetyki, równie ważne są parametry wykonania. Solidność i trwałość, a do tego bezpieczeństwo, to cechy łóżka idealnego. Oferta sklepów jest bardzo bogata, łatwo więc znaleźć model spełniający wszystkie te wymagania.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)