
Cięcie żelbetu – kiedy konieczne jest cięcie betonu?
Obróbka betonu sprawia wiele trudności – ma to związek z właściwościami tego materiału budowlanego. Tam, gdzie liczy się precyzja, cięcie żelbetu jest wykonywane piłami ściennymi Dlaczego piły z tarczami diamentowymi świetnie nadają się do cięcia żelbetu?
Kiedy cięcie żelbetu jest niezbędne – przykłady
Cięcie żelbetu to popularna usługa realizowana przez firmy specjalizujące się w technice diamentowej. Jedną z takich firm jest Rcut. Fachowcy z Rcut na terenie całego kraju wykonują zlecenia, których przedmiotem jest:
- Cięcie posadzek – cięcia są niezbędne, aby wykonać szczeliny dylatacyjne, lub wyciąć elementy posadzek przemysłowych
- Cięcie żelbetowych posadzek w halach produkcyjnych, magazynach – to jeden z etapów przygotowania pod montaż maszyn lub wykonanie nowych fundamentów
- Cięcie pod instalacje, np. elektryczne – z reguły dotyczy to budynków, które wymagają przebudowy
- Cięcie ścian – wykonywane są zazwyczaj wówczas gdy, zachodzą zmiany w projektach dot. Przebiegu instalacji sanitarnej, wentylacyjnej lub wymagań ppoż .
Zdarza się, że cięcie betonu lub żelbetu jest jednym z etapów prowadzonych prac budowlanych. Dotyczy to np. mostów czy wiaduktów.
Cięcie żelbetu – jak szybko i sprawnie ciąć beton?
Aby cięcie żelbetu odbywało się szybko i sprawnie, wykorzystuje się technikę diamentową. W ostatnich latach cieszy się ona dużą popularnością – inwestorzy doceniają jej liczne zalety. Co warto wiedzieć o technice diamentowej?
Cięcie żelbetu techniką diamentową:
- Korzystnie przekłada się na koszt inwestycji – cięcie żelbetu techniką diamentową nie zawsze jest droższe
- Może odbywać się nawet w miejscach trudno dostępnych – firmy oferujące tę usługę dysponują urządzeniami o niewielkich wymiarach
Dodatkowym atutem jest brak zapylenia pomieszczenia, w którym wykonywane jest cięcie żelbetu. To sprawia, że inwestor może przystąpić równolegle do innych zaplanowanych prac.
Dlaczego cięcie żelbetu to zadanie dla fachowców?
Do cięcia żelbetu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. W przypadku inwestorów indywidualnych zakup diamentowych pił ściennych mija się z celem – to rozwiązanie nieekonomiczne. Również firmy, które działają w branży budowlanej, preferują w tym zakresie usługi doświadczonych podwykonawców.
Firmy takie jak Rcut proponują cięcie betonu piłami ściennymi do 930mm , natomiast w przypadku pił linowych j, można powiedzieć, że grubość wycinanych elementów jest nieograniczona. Co więcej, cięcia piłami ściennymi oraz linowymi mogą zostać wykonane zarówno poziomo, pionowo, jak i pod dowolnym kątem.
Artykuł partnera
Zobacz również
Komentarze (0)
VPlanujesz otworzyć lokal gastronomiczny i zastanawiasz się, jak zaprojektować jego wnętrze, aby było funkcjonalne, nowoczesne i spełniało wszystkie wymogi sanitarno-techniczne? Odpowiedzią na te potrzeby jest projekt technologiczny – szczegółowy plan układu kuchni i zaplecza...
VDecydując się na drewnianą podłogę w domu, z wyjątkiem łazienki, kierujemy się nie tylko estetyką, ale także doświadczeniami zebranymi np. podczas mieszkania w Łodzi. Na etapie projektowania wiele osób wybiera drewno jako materiał podłogowy. Różne gatunki drewna mogą spełniać...
Czy złoto jest lepsze od nieruchomości?
VInwestowanie od zawsze budziło emocje. Coraz częściej słyszymy dyskusje na temat tego, co przynosi większy zysk: złoto czy nieruchomości? To pytanie towarzyszy inwestorom od lat, próbującym balansować pomiędzy stabilnością a potencjalnym zyskiem. Przyjrzyjmy się bliżej tym...
Zostaw komentarz