31 marca 2021 Udostępnij

Klasyka zawsze w cenie – poznajcie 5 stylowych dekoracji, których nie może zabraknąć w żadnym domu

Klasyka jest ponadczasowa i jest synonimem stylu. Stąd też jeżeli nie chcecie kierować się chwilową modą, to koniecznie powinniście postawić właśnie na klasykę. Nie od dziś wiadomo, że to dekoracje tworzą klimat wnętrza i mogą nadawać mu polot, ale i stanowić balans dla zbyt przesadzonych aranżacji. Dlatego też warto poznać 5 dekoracji, których nie może zabraknąć w Twoim domu.

Dekoracja nr 1: drewniany świecznik

Czy jest materiał, który może bardziej kojarzyć się ze stylem niż drewno,  a przy tym być ponadczasowy? Oczywiście, że nie, ale na tym zalety drewna się nie kończą, bo każda dekoracja z niego wykonana jest też unikalna, a to za sprawą wyjątkowego rysunku, czyli słoi i sęków. Musimy też wspomnieć o walorach zdrowotnych, w końcu drewno jest w pełni naturalnym materiałem, co oznacza, że sprawdzi się nawet dla astmatyków czy alergików. Zatem totalnym i absolutnym must have jest świecznik drewniany. Trzeba przyznać, że taka dekoracja jest zawsze na topie i nigdy się nie starzeje. Pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu, ale też vintage. Co także ważne, wystarczy tylko wymieniać świeczki, by Wasz świecznik zyskał nowy charakter.

Dekoracja nr 2: ramki na zdjęcia

Trudno wyobrazić sobie dom bez klasycznej ramki na zdjęcia, a raczej klasycznych ramek. Możecie wybrać zarówno modele minimalistyczne, ale też z drewna czy passe partout. Takie dekoracje nie należą do drogich, a przy tym mogą sprawić, że za niewielkie pieniądze aranżacja zyska charakter i będzie zachwycać. Oczywiście pamiętajcie, że nie musicie w nich umieszczać tylko i wyłącznie zdjęć, ale możecie w nich wyeksponować także rysunki dzieci czy plakaty, a nawet własnoręcznie wykonane prace.  Ramki klasyczne na zdjęcia warto umieścić na głównej komodzie, choćby w salonie, czy zawiesić nad kominkiem, dzięki temu dom będzie jeszcze bardziej przytulny i stworzy się w nim nastrój ciepłego, domowego ogniska.

Dekoracja nr 3: porcelanowa figurka

Cóż są dekoracje, które pomimo upływu lat nadal uznawane są za stylowe. Ba! Można nawet powiedzieć, że czym są starsze, tym jeszcze bardziej zachwycają i zyskują na wartości. Tak jest właśnie w przypadku porcelanowych figurek. Niezależnie czy wybierzecie takie przedstawiające baletnice, czy damę w strojnej sukni bądź gentlemanów podczas rozmowy, efekt jest jeden – wprowadzicie  do wnętrza jeszcze więcej zachwycającego stylu, który przyciąga uwagę. Tutaj mamy dla Was radę, a mianowicie przeszukajcie zakamarki piwnicy czy strychu, bo być może w domowych rupieciach znajdziecie jakieś figurki. Oczywiście możecie też przejrzeć ofertę komisów czy wybrać się na targ staroci. Dzięki temu z Waszą figurką będzie wiązała się historia, a nie będzie to kolejny przedmiot oznaczony słowami "made in China", których jest już zdecydowanie za dużo.

Dekoracja nr 4:  lampa z abażurem

Lampa z abażurem to kolejna nasza propozycja, która także Was zachwyci. Poza tym, że dzięki lampie zyskacie kolejne źródło światła to i dekorację, która tworzy klimat. Otóż naszym zdaniem zamiast lamp w abstrakcyjnych kształtach, lepiej postawić na klasyczne modele, czyli takie z abażurem.  Dodatkowo abażur może być zdobiony choćby koralikami. Ciekawym wyborem są też lampy vintage, które poza charakterem retro mają w sobie też klasykę. Warto lampę umieścić w wypoczynkowej części salonu, a więc obok kanapy czy narożnika, albo też w bliskiej lokalizacji fotela uszaka, dzięki temu otrzymacie czytelniczy kącik. Lampa z abażurem pięknie będzie też wyglądać w gabinecie, a nawet w sypialni.

Dekoracja nr 5:  wazon

Są "wazony" i wazony, czyli modele niestylowe i te ultra stylowe. My oczywiście rekomendujemy te stylowe, czyli porcelanowe bądź kamionkowe, ewentualnie szklane. Choć na tych ostatnich widać szybko plamy i także szybko zbiera się kurz. Absolutnie nie należy decydować się na modele z plastiku. Wazon możecie umieścić w salonie na stoliku kawowym, ale i na głównym stole. Tutaj mamy dla Was jeszcze radę, a dokładnie, nie wkładajcie do niego plastikowych kwiatów.

A wy: czy macie już wszystkie dekoracje z naszego zestawienia? Jeżeli nie, to czas najwyższy na małe czy większe zakupy i pamiętajcie klasyka rządzi.

Artykuł partnera

Komentarze (0)