30 marca 2016 Udostępnij

Jak urządzić jadalnię?

Rodzinne przyjęcie wymaga stylowej oprawy, która pozwoli na przyjemny posiłek i rozmowę. W końcu to przy stole odbywają się najważniejsze dyskusje. Zadbaj o aranżację jadalni w taki sposób, aby wszyscy goście czuli się komfortowo, a wnętrze było przytulne i urządzone ze smakiem.

Stworzenie idealnej jadalni należy rozpocząć od wyboru stołu, bowiem to on tworzy charakter wnętrza, do którego następnie dodajemy kolejne elementy. W zależności od własnej koncepcji aranżacji mieszkania jadalnię można urządzić podobnie do innych pomieszczeń lub wprowadzić zupełnie nowy styl, dzięki któremu ta przestrzeń będzie się wyróżniać – dobrym pomysłem może być kolekcja Orland, która doda mieszkaniu klasycznego szyku.

Wymiary oraz kształt stołu powinny być dobrane do pomieszczenia oraz wielkości rodziny. Idealnym rozwiązaniem jest rozsuwany stół, który na co dzień nie zajmuje dużo miejsca i nie dominuje we wnętrzu, ale w razie potrzeby może zasiąść przy nim dużo gości. Przy wyborze stołu warto zwrócić uwagę, czy mebel posiada nowoczesne prowadnice synchroniczne. Umożliwiają one płynne rozkładanie i składanie, dzięki czemu powiększenie blatu jest niezwykle proste. Sam blat powinien być pokryty specjalnym laminatem, który zwiększa odporność i wytrzymałość powierzchni na zarysowania i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które mogą przytrafić się podczas każdego spotkania.

Gwarancją funkcjonalności jadalni jest zapewnienie dostępu do stołu z każdej strony – ułatwia to podanie posiłków i swobodne przemieszczanie się gości. Jeśli nie dysponujemy w mieszkaniu osobnym pokojem o takiej powierzchni, dobrym rozwiązaniem jest połączenie dwóch wnętrz – jadalni z salonem lub kuchnią. Otwarte przestrzenie, które łączą różne funkcje doskonale pasują do mieszkań urządzonych w nowoczesnej stylistyce.

Kluczowym elementem są również krzesła, niezbędne w każdej jadalni czy kąciku jadalnianym. Wybierając krzesła, należy zwrócić uwagę na wysokość siedziska, która powinna być odpowiednio dobrana do wymiarów stołu. Komfortowe siedzenie gwarantuje również oparcie, najlepiej wyprofilowane anatomicznie. Krzesła mogą jedynie luźno nawiązywać do estetyki reszty mebli – popularne obecnie jest zestawianie we wnętrzu różnych stylów, które tworzą zaskakującą całość.

Podczas przyjęcia w domowej jadalni należy zadbać o dostateczną ilość światła przy stole – powinno ono być delikatne i w ciepłej barwie, ponieważ sprzyja to pogodnemu nastrojowi, tak ważnemu podczas wspólnych posiłków. Za nastrój w jadalni odpowiadają również akcesoria, takie jak wazony czy świeczniki, które – odpowiednio dobrane – z pewnością zapadną gościom w pamięć na długi czas. Obrusy i serwetki są obowiązkowym uzupełnieniem zastawy stołowej. Należy pamiętać, że klasyczne sztućce najlepiej wyglądają w kompozycji z delikatnymi, białymi barwami, a do nowoczesnej zastawy pasują kontrastowe kolory materiałów.

 

Źródło: www.newsrm.tv

Komentarze (0)