12 września 2022 Udostępnij

Jak dopasować meble do przedpokoju? 

Choć przedpokój to relatywnie niewielka część mieszkania, zdecydowanie warto zadbać o odpowiednie urządzenie go. Dlaczego? To właśnie to pomieszczenie będzie pierwszym, które zobaczą Twoi goście. Stylowa aranżacja przedpokoju pozwoli zrobić doskonałe pierwsze wrażenie na odwiedzających, a uczynienie tej przestrzeni funkcjonalną ułatwi Ci codzienne korzystanie z niej. Jakie meble warto wprowadzić do przedpokoju? Na co zwrócić uwagę, dobierając wyposażenie tego pomieszczenia?  

Jakie meble do przedpokoju? Kilka sprawdzonych propozycji  

Jedną z przeszkód, które utrudniają aranżację przedpokoju, jest jego zwykle niewielki metraż. Pomieszczenia te zazwyczaj nie należą do ustawnych – są wąskie, ciasne i wymagają od właścicieli pójścia na wiele kompromisów w kwestii doboru mebli. Wiele elementów wyposażenia może szybko uczynić przedpokój zwyczajnie niepraktycznym, a przy tym stworzyć efekt zagraconej przestrzeni, w której trudno się poruszać. Wyposażając to pomieszczenie, warto postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Jakie meble do przedpokoju wybrać? 

Szafka na buty – jak dopasować ją do wnętrza przedpokoju?  

Jednym z mebli, które można znaleźć niemal w każdym przedpokoju, jest szafka na buty. Przechowywanie obuwia na jej półkach ma jedną istotną zaletę – ułatwia zachowanie higieny i porządku w przestrzeni pomieszczenia. Meble te mogą przyjmować wiele form, od najprostszych regałów po wygodne modele z miękkimi siedziskami. Jak dopasować ją do przedpokoju?  

Wybierz miejsce, w którym chcesz postawić szafkę na buty. Dokonaj odpowiednich pomiarów – dzięki temu dowiesz się, który model mebla będzie odpowiedni, a który mógłby zabierać zbyt dużo miejsca w przestrzeni przedpokoju. Pragniesz umieścić szafkę we wnęce? Rozważ zakup mebla na wymiar, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dla maksymalnej wygody codziennego ubierania butów rozważ zakup szafki na obuwie i małej ławeczki.  

Wieszak na odzież wierzchnią  

Obowiązkowym elementem każdego przedpokoju jest wieszak na odzież wierzchnią. Jaki model będzie odpowiedni? To zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt pragnie się osiągnąć. W przypadku eleganckich aranżacji, na przykład w stylu glamour, dobrze sprawdzą się modele stojące. Uchodzą one za najbardziej stylowe. W przypadku pomieszczenia o niewielkim metrażu lepiej unikać stojących wieszaków – zajmują zbyt wiele miejsca. Dobrym rozwiązaniem będą natomiast wieszaki mocowane do ścian.  

Pozostałe elementy wyposażenia i meble do przedpokoju  

Chcesz, by przedpokój służył do czegoś więcej niż przechowywanie odzieży wierzchniej i butów? Rozważ wprowadzenie dodatkowych mebli, na przykład półek czy wysokich regałów. Tego rodzaju meble świetnie sprawdzą się w przypadku przedpokojów o małym metrażu. Jeżeli zależy Ci na uczynieniu tego pomieszczenia jak najbardziej szykownym, dobrym wyborem będą konsole – niewielkie, wąskie stoliki stawiane przy ścianach. Nie zabiorą one zbyt wiele przestrzeni, a pozwolą wyeksponować dekoracje lub wygodnie składować różnego rodzaju akcesoria. 

Jeśli przedpokój ma wnękę w ścianie, ciekawym pomysłem może być zaaranżowanie jej z pomocą praktycznej szafy. W takim meblu składować można zarówno odzież wierzchnią, jak i obuwie, parasole czy inne akcesoria. Dla maksymalnej wygody i oszczędności miejsca rozważ zakup modelu z lustrem umieszczonym na skrzydle drzwiowym szafy. Jeśli poszukujesz mebli do przedpokoju, sprawdź ofertę Galerii Wnętrz Domar i wybieraj spośród tysięcy produktów – mebli, dekoracji i materiałów wykończeniowych.

Artykuł partnera

Komentarze (0)