10 lipca 2017 Udostępnij

Design z ideą

Dobry design to nie tylko ładne i modne rzeczy. To przede wszystkim funkcjonalne, starannie przemyślane rozwiązania, pozwalające ułatwić codzienne życie. Wśród najlepszych przykładów Designu przez duże "D" są rzeczy niepozorne, ale i nieodzowne – na przykład drobne elementy wyposażenia naszych domów.

Wbrew pozorom, design to nie tylko tworzenie rzeczy pięknych, ale realne rozwiązywanie problemów konkretnych ludzi. Często owocem designu są produkty pojawiające się jako odpowiedź na wyzwania jakie stawiają przemiany społeczne i demograficzne. W tym, te stworzone z myślą o potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych. Nierzadko okazuje się bowiem, że te drobne rzeczy, na przykład elementy wyposażenia domu – kuchni albo łazienki – pozwalają na samodzielność w wykonywaniu rutynowych, zwyczajnych prac tym, którzy dotychczas nie mogli sobie pozwolić na ten luksus. Znacząco ułatwiając codzienność podnoszą jakość życia i gwarantują komfort.

bateria KLUDI

Przykładem mogą być wyjątkowe linie baterii firmy KLUDI. Umywalkowe baterie elektroniczne tej marki idealnie wpisują się w potrzeby osób z ograniczoną zdolnością ruchową. Uruchamiane bezdotykowo (strumień wody otwierany jest po wykryciu ruchu przez czujnik) są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą, lub nie potrafią samodzielnie ustawiać natężenia i temperatury wody. Innym rozwiązaniem, po które coraz częściej sięgają osoby z dysfunkcjami ruchowymi są stosowane przy umywalkach tzw. baterie kliniczne, powszechnie używane w pomieszczeniach sanitarnych, a także szpitalach czy lokalach gastronomicznych. KLUDI PROVITA z wydłużonym, specjalnie wyprofilowanym smukłym uchwytem umożliwiają uruchomienie strumienia wody jednym lekkim ruchem przedramienia lub dłoni.

Ukłonem w stronę osób starszych są natryskowe baterie podtynkowe KLUDI PUSH z niezwykle czytelnym oznakowaniem ciepłej i zimnej wody na pokrętle. Komfort zapewnia w nich dodatkowa funkcja HotStop – blokada temperatury na poziomie 38 stopni, która, eliminując ryzyko poparzeń, gwarantuje bezpieczeństwo.

- Armatura – jej kształt, zasada działania, zastosowane mechanizmy – to produkt, który nie może być oderwany od potrzeb użytkowników. Dlatego też u podstaw prac nad kolejnymi liniami i rozwiązaniami marki KLUDI leżą wnikliwe badania przemian społecznych. Przyglądając się temu jak ludzie żyją, co lubią i czego potrzebują, znajdujemy odpowiedzi na to jak baterie powinny wyglądać i działać. Bo przecież powstają dla kogoś - mówią specjaliści z firmy KLUDI, producenta armatury łazienkowej i kuchennej, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia obecności na polskim rynku.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)