29 stycznia 2018 Udostępnij

Niewidoczne, dyskretne gniazdka elektryczne

Gniazda elektryczne są niezbędne w niemal każdym pomieszczeniu, jednak czasami nie pasują estetyką do wnętrza, rzucają się w oczy i rażą swą topornością. Nie jest to reguła – na rynku znajdziemy także kontakty niemal niewidoczne, które idealnie harmonizują z pomieszczeniem kuchennym czy salonem. Przedstawiamy 16 kontaktów, które idealnie pasować będą do wyeksponowanych miejsc, na przykład nad kuchenny blat.  To funkcjonalność i estetyka w jednym.

Kontakty są niezbędne, pełnią funkcję praktyczną – to nie podlega dyskusji. Natomiast jeśli chodzi o estetykę – z tym jest nieco gorzej. Gniazda szczególnie rzucają się w oczy w kuchni, tam gdzie jest ich najwięcej. Okazuje się, że wybierając odpowiednie rozwiązanie, gniazda elektryczne nad blatem kuchennym można pomysłowo zamaskować. Do wyboru mamy szeroki wachlarz gniazd elektrycznych: obrotowych, chowanych, takich, które można wysuwać oraz mających klapki maskujące. Dodatkowo, można je dopasować kolorystycznie do blatu, ściany lub innych elementów wyposażenia kuchni.  W sytuacji, gdy z kontaktu nie korzystamy na stałe, a tylko czasem podłączamy do niego jakiś kuchenny sprzęt, dobrym rozwiązaniem są właśnie gniazda chowane. To także często wykorzystywane rozwiązanie, które dobrze się sprawdza na wyspach kuchennych.

Ukryte gniazdko elektryczne

Taki rodzaj kontaktów wbudowuje się w kuchenny blat. Na co dzień jest niewidoczne, zamaskowane. Jeśli potrzebujemy użyć kontaktu, otwieramy klapkę i wkładamy wtyczkę do kontaktu.  Gdy natomiast do gniazda podłączone jest na stałe jakieś urządzenie, lepiej wybrać kontakt, który umieścimy między blatem a górnymi szafkami – nisko lub wysoko, przy jednej lub drugiej krawędzi. Takie mocowanie sprawi, że również będzie on niemal niezauważalny.

Komentarze (0)