8 listopada 2021 Udostępnij

Jaką bramę garażową wybrać? Segmentową? Roletową? Uchylną?

Garaż służy do przechowywania i przechowywania sprzętów domowych. Brama garażowa powinna być trwała i wygodna, a także pasować do budynku i otoczenia. Obecnie istnieje wiele opcji bram garażowych, a najpopularniejsze z nich to bramy segmentowe, roletowe i uchylne.

Czym się one różnią? Co one robią? Które z nich są najlepsze?

BRAMA ROLOWANA

jest również znana jako brama rolowana. Brama ta działa na takiej samej zasadzie jak roleta zewnętrzna. Wykonana jest z wąskich profili (ich ilość zależy od wysokości bramy), które owinięte są wokół wału i umieszczone w skrzynce. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w garażu, a także pod sufitem, gdzie można przechowywać sprzęt (np. bagażnik samochodowy, narty, deski surfingowe). Brama rolowana nie wymaga dodatkowego miejsca jak brama OPEN DOOR.

Do pełnego i bezpiecznego otwarcia bramy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń (najlepiej 1m). Składa się z jednego sztywnego skrzydła, które porusza się do góry za pomocą napędu lub ręcznie po prowadnicach, które są zamontowane wzdłuż ramy i pod sufitem. Ważne jest, aby przy wyborze bramy skrzydłowej wziąć pod uwagę ograniczenia przestrzenne. Brama ta wymaga trochę miejsca. Należy wziąć pod uwagę szerokość i wysokość wejścia oraz odległość między górną krawędzią otworu a sufitem. Powinno to również obejmować odległość między krawędziami bocznymi otworu i ścian. Są to miejsca, w których zostaną zainstalowane prowadnice. Jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie bramy w świetle wejścia.

Brama SEGMENTOWA

jest najbardziej popularną bramą. Występuje w szerokościach od 2m do 5,5m i wysokościach do 3 metrów. Zbudowana jest z segmentów, które podnoszą się pionowo, a następnie przesuwają się poziomo po suficie. Segmenty połączone są zawiasami. Rolki poruszają się po prowadnicach przesuwając segmenty. Ta brama jest zainstalowany za otwór tak, że nie ma dodatkowej przestrzeni wymagane do otwarcia go. Samochód można zaparkować przed garażem, lub wjechać bezpośrednio do garażu z ulicy. Bramy mogą być otwierane i zamykane ręcznie za pomocą automatyki lub ręcznie. Bramę sterowaną elektrycznie można otworzyć za pomocą pilota bez konieczności wysiadania z samochodu.

Wiele bram posiada również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak ochrona przed przeciążeniem i fotokomórki. W przypadku przeszkody kurtyna jest zatrzymywana, a następnie powraca do pozycji otwartej. Bramę garażową można łatwo zintegrować z dodatkowymi drzwiami. Zwiększy to wygodę użytkowania. Jeśli pozwala na to miejsce, można również zastosować drzwi boczne, które są niezależne od bramy garażowej, ale są do niej podobne stylistycznie.

Dzisiejsza technologia i możliwości produkcyjne pozwalają na projektowanie bram o różnych kształtach i wzorach, a także z trwałych i odpornych materiałów.

Szczegóły na temat bram garażowych oferuje firma Manufaktura Okien

 

Komentarze (0)