2 sierpnia 2018 Udostępnij

Jak wybrać funkcjonalny regał?

Regały to meble, dzięki którym można uporządkować przestrzeń w domu. W zależności od modelu regał może znaleźć się w pokoju dziecięcym, młodzieżowym czy w garderobie. Tego typu meble znakomicie sprawdzają się także w biurach i bibliotekach. Regał musi być nie tylko funkcjonalny, ale również pasować do wystroju. Oto garść porad jak wybrać najlepszy mebel.

Regał w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć półek i szuflad. Idealny regał powinien mieć zarówno jedno, jak i drugie. Dzięki temu dziecko będzie miało sporo miejsca nie tylko na książki, ale także na różnorodne dziecięce skarby. Bardzo ciekawie prezentują się także regały mające szuflady, półki oraz zamykaną szafkę na górze. Taki mebel można wykorzystać również do przechowywania odzieży czy innych rzeczy, które wymagają ochrony przed kurzem.

Oczywiście regał w pokoju dziecięcym powinien być zabezpieczony przed przewróceniem. Tego typu meble są dość wysokie, a otwarte półki mogą zachęcać maluchy do wspinaczki. Warto więc pomyśleć o tym, aby przymocować regał do ściany za pomocą specjalnych uchwytów.

Regał do garderoby lub biblioteki

Szeroki wybór nowoczesnych regałów nadających się do garderoby, biblioteki czy biura znaleźć można na stronie https://www.meble-cezar.pl/. Do takich wnętrz można wybrać regały zawierające wyłącznie półki, które zapewniają łatwy dostęp do umieszczonych na nich przedmiotów. W sprzedaży są zarówno szerokie, potężne meble, jak i wąskie słupki czy narożniki, dzięki czemu można łatwo skompletować całe umeblowanie pokoju.

W biurze lub garderobie sprawdzi się także elegancki regał z szufladami i zamykaną górną częścią, w którym otwarta jest wyłącznie niewielka przestrzeń na środku. Innym ciekawym rozwiązaniem, pasującym do wnętrz o minimalistycznym wystroju, są meble całkowicie zamykane, pozbawione otwartych półek. Regały zamknięte to idealne rozwiązanie dla osób, które mają uczulenie na kurz. Poszczególne linie mebli zawierają różne rodzaje regałów, np. niskie i wysokie, otwarte i zamknięte, dzięki czemu efektowne urządzenie wnętrza nie sprawia najmniejszych trudności.

 

Komentarze (0)