27 stycznia 2020 Udostępnij

Narzędzia glazurnicze - wyposażenie dla glazurnika

Praca z kaflami i glazurą jest jednym z najtrudniejszych zadań remontowych. Nie każdy wie, jak się za nią poprawnie zabrać. Co więcej, nieodpowiednie podejście może popsuć całe wykonanie. Tym samym ryzykuje glazurnik, który wybiera złe narzędzia glazurnicze. Jeszcze przed przystąpieniem do pierwszego w życiu "starcia z kaflami" warto dowiedzieć się, jakie narzędzia są godne polecenia i gdzie je kupić.

Narzędzia glazurnicze - które z nich są niezbędne?

Aby przeprowadzić prace glazurnicze, najczęściej zaczyna się od zniszczenia starych kafli czy innych powłok ściany. Istnieje wiele profesjonalnych urządzeń, które pomogą tego dokonać - od młotów z udarem aż po szlifierki, przecinarki tarczowe czy bruzdownice. Gdy ten etap dobiegnie końca, a ściana będzie wygładzona i gotowa na nową glazurę, trzeba przeprowadzić dokładne pomiary. Przy układaniu płytek nietrudno jest się pomylić, zupełnie mieszając wzór. Aby tego uniknąć, profesjonalista zastosuje pomiarowe narzędzia glazurnicze - mierniki kątów, miarki, a także laser rzucający na powierzchnię planowany rozkład płytek. Warto pamiętać też o starym, dobrym ołówku oraz linijce, które mogą uratować pracę. Niezbędna będzie dobrej jakości poziomica.

Aby dobrze przyciąć płytki i dopasować je do całości, stosuje się przecinarkę do płytek ceramicznych, ręczną lub elektryczną. Z pewnością przyda się pojemnik oraz mieszadło do kleju i zaprawy glazurniczej. Osoba planująca prace glazurnicze powinna też zaopatrzyć się w młotek dla glazurników oraz pace przeznaczone do nakładania fugi. Inny typ pac stosuje się podczas czyszczenia zaschniętej już fugi z kafli bez ryzyka usunięcia jej ze szczelin pomiędzy poszczególnymi płytkami.

Narzędzia glazurnicze - jak zabezpieczyć się przy pracy z ich użyciem?

Praca z narzędziami glazurniczymi wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Podczas cięcia kafli zdarzają się odpryski, warto więc mieć specjalne okulary chroniące oczy. Glazurnik spędza też mnóstwo czasu w pozycji klęczącej. Dobrej jakości, ergonomiczne i solidne ochraniacze na kolana pozwalają zniwelować nacisk i ochronić stawy.

Dla pracowników, którzy spędzają dużo czasu na pacach glazurniczych, zaprojektowano siodełka podtrzymujące pozycję ciała i pomagające w niwelowaniu napięć. Nie bez znaczenia są też rękawice chroniące skórę dłoni przed kontaktem z zawartymi w klejach czy fugach substancjami. Narzędzia glazurnicze stosowane z odpowiednią ostrożnością nie są niebezpieczne.

Narzędzia glazurnicze - sklep z dobrą ofertą

Aby dobrze przygotować się do kładzenia płytek, warto zaopatrzyć się w odpowiednim sklepie. Oferujący narzędzia glazurnicze sklep to miejsca, gdzie obsługa pomoże z doborem wyposażenia nawet niezbyt doświadczonemu klientowi. Kluczem do sukcesu jest dobór narzędzi odpowiedniej jakości, które pozwolą dobrze wykonać pracę, a jednocześnie nie będą kosztowały fortuny. Profesjonalny glazurnik powinien już zainwestować w sprzęt nieco więcej i przygotować szerszy asortyment, w tym różne narzędzia do cięcia płytek i szeroki wybór pac. Pełną ofertę niezbędnych narzędzi glazurniczych znajdziesz w sklepie internetowym e-metal.pl >> 

Komentarze (0)