8 grudnia 2017 Udostępnij

Drzwi – element dekoracyjny

Kiedyś ludzie byli zmuszeni kupować takie drzwi, które akurat były dostępne w sprzedaży – a było ich niestety niewiele. W starych domach czy mieszkaniach można jeszcze dziś zauważyć drzwi, które nie pasują do wnętrz - zostały kupione dlatego, że nie było innego wyboru. Obecnie ilość różnych modeli jest jednak na tyle duża, że drzwi mogą stanowić element dekoracyjny! Pokazujemy najbardziej oryginalne rozwiązania do wnętrz!

Drzwi w odpowiednim stylu

Aranżujemy wnętrza w określonym stylu – chcąc uzyskać efekt, który najbardziej nam odpowiada. Najbardziej rozpowszechniony jest obecnie styl skandynawski, jednak wiele osób stawia również na styl klasyczny, amerykański, prowansalski, albo retro. Tak naprawdę istnieje wielka dowolność, bo ilość mebli i dodatków jest ogromna. Drzwi nie stanowią zaś już po prostu elementu, który znajduje się w przejściu między jednym pomieszczeniem a drugim. Są teraz same w sobie ozdobą, dekoracją, dodatkiem – który może i ma współgrać z resztą aranżacji.

Ukryte drzwi – nowy trend

Ciekawym rozwiązaniem, jakie można obecnie napotkać w niektórych, nowoczesnych wnętrzach są tak zwane ukryte drzwi. Nie chodzi tu oczywiście o jakieś przejścia, które otwierają się po wyjęciu określonej książki z półki, jak to bywa w amerykańskich filmach. Chodzi raczej o drzwi, które zlewają się ze ścianą – są bowiem utrzymane w tym samym stylu co cała reszta. Mogą być pomalowane na ten sam kolor, pokryte taką samą tapetą i tak dalej. To ciekawe rozwiązanie, które zdobywa wciąż kolejnych zwolenników.

Drzwi szklane do domu i firmy

Wielką popularnością cieszą się obecnie również drzwi szklane. Można je zamontować z powodzeniem zarówno w mieszkaniach, jak i w firmach – jako wejścia do gabinetów czy do sali konferencyjnej. Są bardzo stylowe i prezentują się bardzo nowocześnie. Najlepiej wyglądają we wnętrzach urządzonych we współczesnym stylu – pełnych elektroniki i oryginalnych. Tym bardziej, że mogą być pokryte przeróżnymi ozdobami - na przykład motywem kwiatów.

Drzwi ozdobne do wnętrz

Zupełnie oddzielną grupę stanowią drzwi, które mają pełnić zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne. Przeszklenia na nich można na przykład układać w taki sposób, ażeby były możliwie jak najbardziej ozdobne, albo też tworzyć je w różnych wzorach – na przykład wycinać w kształt puzzli. Ilość możliwości jest tutaj bardzo duża, ale warto zaznaczyć, że w zależności od tego na jaki rodzaj się ktoś zdecyduje, do takich wnętrz będzie pasował produkt.

Wysokiej jakości drzwi do wnętrz

Jeśli ktoś chce kupić drzwi wewnętrzne, pasujące do konkretnych pomieszczeń – zarówno stylem, jak i pod względem dekoracyjnym – powinien zajrzeć na stronę solidnedrzwi.pl. Można tam znaleźć wysokiej jakości drzwi – o różnym kolorze i sposobie wykończenia. Każdy odnajdzie coś dla siebie i swojego domu czy firmy!

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)