22 lutego 2017 Udostępnij

Dywany dekoracyjne - gustowność czy przeżytek?

Wiele osób zastanawiających się nad wystrojem pomieszczeń skłania się w stronę pustej, zimnej podłogi (oczywiście wykończonej kaflami czy parkietem). Zastanawiający trend, ponieważ dobry dywan, o odpowiedniej kolorystyce i grubości jest w stanie nie tylko ocieplić pomieszczenie, ale także nadać mu rzeczonego wystroju i stylu.

Dywany dekoracyjne bywają niesłusznie uznawane za przeżytek, bowiem za czasów PRL'u niemal każda podłoga była "przyozdobiona" szaro-burym dywanem, którego styl kończył się tam, gdzie zaczynał (czyli nie miał go wcale).

Współczesne dywany wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, na bazie projektów które niegdyś wydawałyby się nierozsądne bądź po prostu dziwne. Właśnie w tym tkwi szkopuł - ważne żeby podobało się Tobie, a dopiero później innym. Twoje pomieszczenie powinno wyrażać Twój styl, dzięki czemu będziesz czuł się w nim dobrze i bez problemu osiągniesz wewnętrzną harmonię i wyciszenie.

Projekt, wielkość, jakość wykonania, wykorzystany materiał i dbałość o każdy detal - to cechy, które sprawią, że poczujesz się nie tylko wyjątkowo dobrze w swoim domu, ale zrozumiesz co to znaczy "być u siebie". Kolorystyka, jest to kolejny aspekt, który dotychczas nie był poruszony. Zgodnie z najnowszymi trendami im bardziej żywe barwy tym lepsze. Wiele osób stwierdziłoby z pewnością, że pstrokacizna jest w modzie. Dla każdego coś miłego.

Wszystkie poruszane tu aspekty mają znaczny wpływ na to jaki wybierzesz dywan dekoracyjny, jakiego producenta oraz czym będzie się wyróżniał na tle szarości, która nas otacza na każdym kroku. Mnogość wzorów sprawi, że swobodnie dobierzesz dywan do konkretnego charakteru pomieszczenia i uzyskasz pożądany efekt.

Kolejnym aspektem jest grubość dywanów dekoracyjnych, może ona być naprawdę znaczna, nie wspominając jeszcze o "włochatej strukturze" – są one nieco trudniejsze do utrzymania w czystości, ale warte zastanowienia. Pomieszczenie z takim dywanem będzie niesamowicie ciepłe i przytulne a to z pewnością może się podobać.

Źródło: dywany dekoracyjne - Internum

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)