29 kwietnia 2021 Udostępnij

Skrzynia na zabawki – praktyczny i efektowny element wyposażenia

​W pokoju kilkulatka musi stać łóżko, ale potrzebna jest też szafa. Aby pomieścić wszystkie rzeczy, przydatna może okazać się również komoda. Ważne, aby dziecko miało stałe miejsce na swoje zabawki, ale takie, które ułatwi mu sprzątanie. Jeżeli wyposażysz je w drewnianą skrzynię na zabawki, nagle może okazać się, że przestaniesz potykać się o klocki i pluszaki. Jaką jeszcze funkcję może pełnić skrzynia?

Skrzynia na zabawki – do czego może służyć?

Pokój dziecięcy często jest jak pole minowe – trzeba uważać, gdzie się stawia stopę, aby nie nadepnąć na coś. Na podłodze leżą porozrzucane najróżniejsze zabawki. Gdy jedne zostaną schowane przez rodziców, zaraz inne dekorują podłogę. Dla kilkulatka układanie zabawek na półce lub w szufladzie jest zajęciem męczącym i nudnym, dlatego lepsze rozwiązanie stanowi drewniana skrzynia na zabawki. Dziecko bez problemu poradzi sobie z wrzuceniem zabawek do skrzyni i zajmie mu to o wiele mniej czasu niż porządkowanie ich na półkach. Możliwość szybkiego posprzątania motywuje maluchy do utrzymania porządku. Na dodatek skrzynia na zabawki drewniana może też posłużyć do przechowywania innych rzeczy, a nawet sprawdzi się jako siedzisko. Przy odrobinie wyobraźni stanie się też magiczną skrzynią skarbów.

Skrzynia jako estetyczny dodatek

Skrzynia na zabawki jest dodatkowym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego, ale nie oznacza to, że będzie wpływać negatywnie na całą aranżację wnętrza. Nowoczesne skrzynie na zabawki dla dzieci są zaprojektowane ze smakiem i wpisują się w subtelną stylistykę aranżacji, o czym przekonasz się, wchodząc na stronę https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/szkrzynia-dla-starszaka/. Najlepsze rozwiązanie do dziecięcych pokojów stanowią jasne meble. Sprzyjają wyciszeniu i nastrajają optymistycznie, a oprócz tego pozwalają na szybką zmianę aranżacji bez konieczności ich wymiany. Również skrzynie drewniane na zabawki są utrzymane w podobnym klimacie. Naturalne odcienie jasnego drewna, beżu i bieli sprawiają, że skrzynie idealnie wpisują się w estetykę pokoju.

Rozwiązania bezpieczne dla dzieci

Atrakcyjnie prezentująca się skrzynia na pewno bardziej zachęci dzieci do robienia porządków, ale wszystkie elementy wyposażenia pokoju muszą być przede wszystkim bezpieczne. Z tego względu należy zwracać uwagę na jakość wykonania skrzyń. Odpowiedzialny producent skrzyń na zabawki kontroluje poszczególne etapy produkcji i przestrzega obowiązujących norm europejskich, co jest potwierdzane odpowiednimi certyfikatami. Wśród polecanych rozwiązań są skrzynie z litego drewna sosnowego i bukowego, a także płyt MDF. Skrzynia jest bezpieczna, gdy na jej powierzchni nie ma żadnych zadziorów. Ważne jest również wyposażenie w system zamykania, który zapobiega przytrzaśnięciu rączki dziecka.

Propozycje dla małych alergików

Małym alergikom sprzyjają przede wszystkim kufry na zabawki dla dzieci z drewna sosnowego, które nie przyciąga kurzu. Najlepiej zdecydować się na skrzynię pomalowaną ekologicznymi farbami wodnymi, ponieważ są to bezpieczne farby, które nie zawierają substancji chemicznych mogących wywoływać reakcje uczuleniowe.,

Artykuły partnera

Komentarze (0)