18 października 2018 Udostępnij

Budowa domu musi być zabezpieczona - 4 sposoby

Budowa domu to duża inwestycja, którą powinno się odpowiednio i skutecznie zabezpieczyć. Przede wszystkim dlatego, że straty poniesione na każdym z jej etapów mogą być stratami nieodwracalnymi. Dodatkowe koszty poniesione na każdym etapie budowy powodują, że w jej końcowych etapach, może tych pieniędzy zabraknąć.

Najlepiej jest wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Ale nie jest to jedyny sposób na uniknięcie zbędnych wydatków trakcie stawiania domu. Sprawdzamy w sumie 4 praktyczne sposoby.

Sposób 1: Dobre ogrodzenie

Podstawową sprawą przy zabezpieczaniu placu budowy powinno być dobre ogrodzenie. Nie tylko utrudnia ono dostęp na budowę, ale również zwraca większą uwagę na osoby, które próbują je sforsować. Oczywistym jest, że to ogrodzenie ostateczne, ładne i dekoracyjne, które na stałe będzie chroniło nieruchomość stawia się dopiero na końcu budowy.

Tymczasowe ogrodzenie można postawić już na etapie rozpoczynania budowy. Oczywiście powinno być ono wyposażone w zamykaną bramę. Dzięki temu, wszystkie znajdujące się na ogrodzonym terenie sprzęty, narzędzia i materiały będą znacznie bezpieczniejsze. Gdyby zaś ktoś próbował się przez nie przedostać, będzie go natychmiast widać i jest większa szansa, że ktoś to zauważy i powiadomi o tym zdarzeniu odpowiednie służby.

Sposób 2: Ochrona budowy

Można również zatrudnić do zabezpieczenia specjalną firmę ochroniarską. W ramach świadczonego przez nią zabezpieczenia, na czas nieobecności pracowników budowlanych, na teren budowy wysyłany jest pracownik ochrony, którego obecność ma zniechęcić potencjalnych złodziei do podejmowania jakiejkolwiek aktywności. To bardzo ważne, ponieważ często główną motywacją dla złodziei jest właśnie to, że plac budowy nie jest w żaden sposób pilnowany.

Wystarczy więc pokazać im, że na tym terenie ktoś jest, ktoś tego dogląda i pilnuje, by skutecznie ich zniechęcić do złodziejskiej aktywności i tym samym uchronić przechowywane rzeczy i materiały.

Sposób 3: System alarmowy

Na dalszych etapach budowy warto również pomyśleć o zainstalowaniu specjalnego systemu alarmowego. Zestaw czujek pozwoli zabezpieczyć nie tylko postawioną budowlę, ale również teren w jej najbliższej okolicy. To bardzo istotny element zabezpieczenia, ponieważ wykrywa ruch i natychmiast informuje centralę firmy ochroniarskiej, która niezwłocznie może podjąć działania.

Na późniejszych etapach budowy, gdy budynek już stoi, ma dach i jest w stanie surowy zamknięty, przechowywane są urządzenia, sprzęty czy materiały, które stanowią dość łatwy łup dla złodziei.

Zabezpieczenie w postaci alarmu to nie tylko uchronienie siebie przed stratami finansowymi, ale również przed bardzo dużymi opóźnieniami. W razie kradzieży bowiem, ekipa musi uzupełnić skradziony ekwipunek czy odkupić utracony sprzęt, a to zajmuje bardzo dużo czasu. Przez to mogą wystąpić opóźnienia na budowie, które spowolnią również inne prace, do których wynajęte były inne ekipy. System alarmowy pozwala więc na całkiem skuteczne zabezpieczenie i ochronę.

Sposób 4: Ubezpieczenie domu w budowie

Jeżeli zostaną zastosowane powyższe formy zabezpieczenia, można też pomyśleć o specjalnej polisie ubezpieczeniowej, która przeznaczona jest właśnie do ochrony domów w budowie.

Dzięki niej można objąć ochroną inwestycję już od momentu wytyczenia jej granic, aż po odbiór budynku przez inspektora budowlanego. Z ubezpieczenia można skorzystać w momencie, gdy budowa zostanie zniszczona na skutek działania sił natury, ale również, właśnie gdy coś zostanie skradzione.

Wystarczy spełnić stawiane przez ubezpieczyciela warunki zabezpieczenia terenu budowy, by wypłata świadczenia była w ogóle możliwa.

Koszty takiego ubezpieczenia można sprawdzić przeglądając oferty na ubezpieczenie domu (składkę można wyliczyć np. na: www.ubezpieczeniaonline.pl). Oczywiście wiele zależy tutaj od oczekiwań ubezpieczonego i rozmiarów rozpoczynanej inwestycji. Warto jednak wiedzieć, że taką polisę można wykupić w dowolnym momencie budowy, nie musi ona działać od jej rozpoczęcia.

Takie specyficzne ubezpieczenie domu w budowie (Sprawdź informacje na www.ubezpieczeniaonline.pl)to propozycja przygotowana właśnie z myślą o podjętych inwestycjach budowlanych. Przecież nawet samo wylanie fundamentów to ogromne koszty. Jeżeli na tym etapie zostałoby to zniszczone, to przyszłość całej budowy znalazła by się pod znakiem zapytania. Mając polisę, można się o takie zniszczenia nie martwić. Nawet jeżeli czas realizacji inwestycji się przedłuży, to z całą pewnością nie zabraknie na nią pieniędzy i będzie można ją wykończyć w założonym pierwotnie standardzie.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)