3 sierpnia 2022 Udostępnij

Wyspy kuchenne - zobacz jak i gdzie je umieścić

 

Wyspy w kuchni - rodzaje i pomysły na aranżację 

Istnieje wiele korzyści z posiadania wyspy kuchennej w Twojej kuchni. Blat zapewnia wygodną przestrzeń do przygotowywania posiłków a niektóre podstawy mają dużo miejsca do przechowywania.  Jeśli chcesz włączyć dekoracyjny i praktyczny element do swojej kuchni, możesz rozważyć okrągłą wyspę. Oto kilka rzeczy do rozważenia przed zakupem wyspy kuchennej. Poniżej wymieniono niektóre z głównych zalet wysp kuchennych

Wyspy kuchenne - zwróć uwagę na funkcjonalność

Wybierając wyspę kuchenną, weź pod uwagę czynności, przy których będziesz korzystać z przestrzeni. Funkcjonalna wyspa powinna mieć odpowiednią przestrzeń do przechowywania i siedzenia dla kilku osób. Dobrze funkcjonująca wyspa kuchenna może również pomieścić urządzenia i przyłącza, takie jak zlew czy kuchenka. Jeśli masz dużo miejsca w swojej kuchni, duża wyspa pomieści więcej urządzeń. Mniejsza wyspa może być świetną opcją dla małej kuchni. Ten styl może być również mobilny lub stacjonarny.

Wyspy kuchenne w kształcie litery U 

Wyspy kuchenne w kształcie litery U są przestronne i niezwykle funkcjonalne. Oferują dużo miejsca do przechowywania i dodatkową przestrzeń roboczą. Niektóre z nich posiadają nawet miejsca do siedzenia. Wyspy w kształcie litery U świetnie nadają się do umieszczenia w nich wielu urządzeń. Mogą być nawet wystarczająco duże, aby pomieścić zmywarkę i mikrofalówkę. Zapewniają również trzy ściany szafek. Nie nadają się one jednak do mniejszych kuchni. Jeśli nie masz przestronnej kuchni, wyspa w kształcie litery U może nie być najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb.

wyspy kuchenne

 

Zobacz także: Czy salon z aneksem kuchennym jest dla ciebie?

Przymocowane wyspy kuchenne 

Zazwyczaj są one przymocowane do ściany kuchni. Takie wyspy najczęściej znajdują się w małych kuchniach i pokojach łączonych. Ci, którzy mają dużo miejsca na blacie, mogą skorzystać z takiej wyspy. Są one jednak drogie w zakupie. Jeśli szukasz niedrogiej wyspy kuchennej, możesz chcieć iść na model na zamówienie. W ten sposób będziesz mógł wybrać rozmiar i projekt, który najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni.

Dwupoziomowe wyspy w kuchni

Jeśli masz małą kuchnię, rozważ wyspę kuchenną z podniesionym blatem do jedzenia. Zapewni ona bezpieczniejszą odległość przed parą podczas gotowania posiłku lub otwartym płomieniem. Może być zainstalowana na kółkach blokujących, aby łatwo przemieszczać się z jednego miejsca na drugie. Wyspa kuchenna może być wykonana z szafek bazowych. Gdy te szafki bazowe zostały zainstalowane, można dodać panele końcowe i licznik. Możesz również zdecydować się na wyspę dwupoziomową, która doda wizualnej dynamiki Twojej kuchni. Te wyspy są idealne dla otwartych układów podłogowych, ponieważ mogą służyć dwóm celom. Jeśli planujesz przyjmować gości, dwupoziomowa wyspa może zapewnić dodatkowe miejsce na blacie dla Twoich potrzeb kulinarnych, jednocześnie zapewniając dodatkowe miejsce do siedzenia i miejsce do spotkań towarzyskich z gośćmi. Dwupoziomowa wyspa może być również świetną opcją dla zapracowanych rodzin i ergonomicznych obaw.

wyspy do kuchni

Aranżacja wyspy kuchennej - z czym zestawić?

Elegancka biała wyspa kuchenna to doskonała opcja dla projektu na otwartym planie. Może ona uzupełniać biały kafelkowy backsplash i kontrastować z podłogą z twardego drewna i granitowymi blatami. Alternatywnie, czarny blat może zapewnić uderzający, dynamiczny kontrast z ciemnymi szafkami i granitowymi blatami. Blat ze stali nierdzewnej nada Twojej kuchni współczesny wygląd, szczególnie jeśli jest sparowany z białymi szafkami i podłogą z twardego drewna. Biały lub beżowy blat sprawi, że Twoja kuchnia będzie wyglądać bardziej nowocześnie.

Komentarze (0)