1 marca 2018 Udostępnij

Wiosenne aranżacje mieszkania - czego nie może zabraknąć?

Wraz z nadejściem wiosny, do życia może budzić się nie tylko natura, ale również nasze wnętrza. Jak niewielkim kosztem zyskać wielki efekt? Przedstawiamy zgodne z najnowszymi trendami rozwiązania, które wpłyną na samopoczucie i kreatywność wszystkich domowników.

Feeria barw na tle świeżej bieli

Wyrwanie się z zimowego letargu zaczyna się od niewielkich zmian. Taką zmianą mogą być ozdobne poszewki na poduszki utrzymane w intensywnych kolorach fioletu, zieleni i czerwieni. To właśnie kolory ziemi, mocno nasycone czerwienie i fiolety mają królować w naszych wnętrzach w 2018 roku. Są to barwy, które pomogą stworzyć aranżację wnętrza skupioną na detalu, dzięki czemu nasze cztery kąty będą prezentować się oryginalnie i ze smakiem. Unikniemy tym samym wrażenia przytłoczenia. Poznaj porady, dzięki którym odważysz się eksperymentować z aranżacją wnętrz w wielkim stylu: https://domar.pl/porady-inspiracje/

Intensywne barwy są najważniejszym elementem wiosennej metamorfozy. Pozwalają wprowadzić do wnętrza energię i dynamikę, dlatego dobrze jest puścić wodze fantazji i zestawić ze sobą kilka różnych akcentów. Ważne przy tym są detale i faktura, które przesądzą o efekcie końcowym naszych aranżacyjnych starań.

Magia zamknięta w oświetleniu

Wiosenne dni dają nam coraz więcej światła do wykorzystania. Aby, jak najwięcej zyskać na naturalnym oświetleniu, warto zmienić ciężkie zasłony, na zwiewne ażurowe opcje. Wybierając zasłony w kolorze zbliżonym do dodatków, zyskujemy wizualnie spójną całość, która wniesie do domu niepowtarzalne ciepło. Nie możemy przy tym zapominać o sztuczkach, jakie oferuje nam sztuczne światło. Smukłe lampy stojące pozwolą nam optycznie powiększyć wnętrze, a lampy sufitowe kierujące światło ku górze podwyższy pomieszczenie.

Nieujarzmiony gąszcz zieleni

Kwiaty nadadzą przytulności nawet najbardziej surowemu mieszkaniu. Po jakie gatunki najlepiej sięgnąć? Jest to uzależnione od naszego gustu i stopnia nasłonecznienia danego wnętrza. W wypełnionym słońcem salonie sprawdzą się azalie, storczyki i fikusy. Z kolei w naszej kuchni nie może zabraknąć aromatycznych ziół takich jak np. bazylia, oregano i tymianek. Dzięki nim, w naszej kuchni zapanuje niczym niezachwiany sielski klimat. A do słabo oświetlonej łazienki polecamy skrzydłokwiat lub palmy.

Kwiaty nie tylko w doniczkach

Wiosenna stylizacja powinna nawiązywać do natury, dlatego doskonałą bazą są subtelne wzory utrzymane w łagodnej kolorystyce. Romantyczne kwiatowe wzory na tkaninach wprowadzają do wnętrza subtelny i optymistyczny klimat. Dopełnieniem stylizacji wyjętej rodem z austinowskiej powieści, będzie również bogato zdobiony kuchenny zestaw. Zapachowe świece umieszczone w ozdobnych lampionach lub szkle sprawią, że wiosenny klimat będzie jeszcze mocniej wyczuwalny.

Lustrzane odbicie wiosny

Lustra i kryształy to niezawodne sposoby na wyeksponowanie wnętrza. W zależności od preferencji można nimi rozświetlić, a tym samym powiększyć optycznie pokój. Najlepszy efekt powiększenia przestrzeni zyskamy wieszając w poziomie lustro naprzeciw wyjścia lub np. na drzwiach wielkiej szafy. Jeśli zamocujemy je pionowo, wnętrze będzie wydawało się wyższe. Wybierając obramowanie pamiętajmy, że im bardziej jest ono zdobione, tym gorszy efekt powiększenia zyskamy. Uatrakcyjniona ściana sprawdzi się w każdym wnętrzu, a zwłaszcza, w zaciemnionym przedsionku. W korytarzu najlepiej jest sięgnąć po gładkie lustro, które rozświetli pomieszczenie. Dodatkowo można posiłkować się minimalistycznymi meblami, o błyszczącym wykończeniu. Dzięki wszystkim tym zabiegom wnętrze będzie sprawiało wrażenie bardziej otwartego.

 

Materiał zewnętrzny