1 lutego 2017 Udostępnij

Lampy loftowe – jakie żarówki wybrać?

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie bardzo wiele ciekawych lamp w stylu loftowym. Są to lampy nawiązujące do przestrzeni przemysłowych – metalowe, z drucianymi kloszami, nieosłoniętymi żarówkami. Gdy chcesz kupić taką lampę, jest w czym przebierać. Często jednak powstaje pytanie, jaką dokupić do nich żarówkę. Podpowiadamy, na co patrzeć!

Lampy industrialne mają wielu wielbicieli także w Polsce. W ostatnich latach w licznych sklepach stacjonarnych oraz internetowych pojawiło się więc sporo modeli loftowych lamp, które idealnie wpisują się w takie przestrzenie. W wielu z nich widoczne są jednak żarówki, dlatego też można mieć dylemat dotyczący tego, jaka żarówka będzie wtedy najlepsza.

 Żarówki LED

To obecnie najbardziej popularne żarówki, które cechują się bardzo dobrą energooszczędnością i żywotnością, ponieważ potrafią świecić nawet przez ponad 50 tysięcy godzin, podczas gdy zwykłe żarówki żarowe to około 2 tysiące godzin. Są one dostępne w różnych kształtach i odcieniach światła, więc można dobrać je do wnętrza. Gdy chcemy uzyskać równomierne oświetlenie, warto pomyśleć o żarówkach mlecznych, które wyglądają też bardziej elegancko od żarówek przejrzystych.

Warto też pamiętać o tym, że często lampy loftowe mają nieosłonięte miejsca do wkręcania żarówek, dlatego najlepiej, aby trzonek żarówki był prosty i bez żadnych zbędnych elementów, na przykład widocznych napisów.

 Żarówki typu Edison

To ostatni hit w przestrzeniach loftowych. Tego rodzaju żarówki posiadają w środku węglowy drucik, który jest dekoracyjnie nawinięty, dlatego też żarówka sama w sobie wygląd bardzo efektownie. Można je kupować w różnych wersjach, na przykład jako standardowe czy wydłużone. Żarówki tego rodzaju to żarówki klasyczne, czyli pobierają dość dużo energii i szybko się przepalają, co jest ich głównym minusem, ale w sprzedaży coraz częściej można spotkać żarówki typu Edison z diodami LED.

Świetlówki kompaktowe

Także mogą sprawdzić się we wnętrzach loftkowych, szczególnie wtedy, gdy mówimy o żarówkach w nieobalanych kształtach, na przykład z rurkami. Żarówki tego rodzaju także są energooszczędne i świecą długo.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)