15 maja 2022 Udostępnij

Wykładziny PCV - doskonały sposób na nowoczesne wykończenie podłogi!

Wykładziny PCV wielu z nas wydają się przeżytkiem minionej epoki lub synonimem "taniochy" i bylejakości. Czy słusznie? Z pewnością nie! Produkowane dzisiaj wykładziny PCV to zupełnie inna jakość niż tanie, nieudolnie imitujące deskę linoleum, kryjące podłogi tak wielu budynków w "czasach słusznie minionych".

Wykładziny PCV - najważniejsze zalety

Współczesne wykładziny PCV mają szereg zalet. Przedstawmy je pokrótce poniżej.

1. Nieograniczony wybór wzorów

Otwiera on przed inwestorami nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wśród dostępnych na rynku propozycji znajdziemy zarówno propozycje popularne i tradycyjne (np. imitacje marmuru, glazury czy drewna), ciekawe motywy florystyczne i geometryczne, jak i wykładziny w krzykliwych kolorach lub projektowane na indywidualne zamówienie.

Sposób produkowania wykładzin PCV daje łatwość nanoszenia dowolnych wzorów, kolorów i motywów. Dzięki temu łatwo możesz wyczarować podłogę, która będzie solidną podstawą nowocześnie zaaranżowanego wnętrza. Pamiętaj, że zgodnie z zasadami dekoracji wnętrz to właśnie podłoga ma przyciągać wzrok a jednocześnie wnosić do wnętrza harmonię!

2. Odporność na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne

Nowoczesna wykładzina PCV to trwałe i estetyczne rozwiązanie na lata!

3. Łatwość w utrzymaniu czystości

Wykładzina PCV nie pochłania wilgoci i jest antystatyczna. Dzięki temu pomieszczenie, którego podloga wyłożona jest wykładziną winylową, jest niezwykle latwe w utrzymaniu w czystości. Pozwala to na zachowanie higienicznych warunków. Z tego właśnie powodu wykładziny PCV są szczególnie polecane jako wykończenie posadzek w szpitalach i ośrodkach medycznych.

4. Doskonała izolacja termiczna

Podłoga wyłożona wykładziną winylową gwarantuje, że spacer po niej nawet bosymi stopami będzie zawsze komfortowy! Nie mówiąc już o tym, że ograniczająca straty ciepła podloga to rozwiązanie przyjazne tak dla środowiska, jak i dka Twojego portfela.

5. Antypoślizgowość

Ze względu na tę cechę polecamy wykładziny PCV do pokoju dziecięcego lub placówki oświatowej. Zafunduj maluchom nie podłogę nie tylko (najlepiej z nadrukowanymi na niej postaciami z ich ulubionych bajek) ale także całkowicie bezpieczną dla ich małych stóp!

Czy wykładziny PCV nie są jednak niebezpieczne dla zdrowia?

Wykładziny PCV stanowią obecnie jedno z najbezpieczniejszych i najbadziej przyjaznych dla użytkownika rozwiązań w dziedzinie aranżacji podłóg.

Znane od lat wykładziny winylowe przez szereg lat miały złą prasę. Zarzucano im, że są niebezpieczne dla zdrowia i uwalniają szkodliwe ftalany. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze podłogi  PCV są tworzone zupełnie innymi metodami, niż w przeszłości. Metody te nie tylko gwarantują wysoki standard wykonania, ale też całkowite bezpieczeństwo użytkowania, dzięki zastosowaniu wyłącznie obojętnych dla zdrowia składników.

Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że podłogi PCV nie tylko nie stanowią niebezpieczeństwa dla zdrowia, ale też i są bezpieczne dla alergików. Podłoga PCV jest antystatyczna -  przyciąga kurzu a więc i alergenów. Dzięki dobrej wentylacji zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, a także nie pochłania wilgoci (co eliminuje problem ewentualnej pleśni).

Przekonany do wykładzin PCV?

Odwiedź stronę naszego partnera Forbo Flooring Systems! To wiodący światowy producent wykładzin PCV, linoleum, wykładzin dywanowych, mat wejściowych i innych elementów wykończenia podłogi.

Oferta naszego partnera pasuje do każdego wnętrza. Sprawdzi się zarówno w prywatnym mieszkaniu, jak i w firmie czy placówce użyteczności publicznej (szkole, placówce ochrony zdrowia, itp.). Innowacyjne, przyjazne środowisku naturalnemu (certyfikat ISO 9001) produkty spodobają się każdemu. Wejdź na stronę Forbo i przekonaj się sam!

Artykuł partnera

Komentarze (0)