16 sierpnia 2016 Udostępnij

Rolety rzymskie – czy warto je zakupić?

Coraz częściej zastępujemy firany i zasłony w oknach czymś innym. Zwykle wybór pada na żaluzje, rolety, w tym rzymskie, które nie tylko są dekoracją, ale i skutecznie chronią przed nadmiarem światła, zapewniając komfort i dyskrecję.

Rolety rzymskie dodają elegancji i niepowtarzalnego klimatu. Odpowiedni dobór materiałów sprawia, że doskonale komponują się z każdą aranżacją, w każdym wnętrzu. Rzymskie rolety są niebywale praktyczne i wbrew pozorom, łatwo utrzymać je czystości. Co więcej niejeden sklep z roletami rzymskimi przedstawia nam nieco inną game możliwych do wyboru systemów czy materiałów. Na co zwrócić uwagę gdy szukamy czegoś dla siebie?

Użytkowanie rolet rzymskich

rolety rzymskie na wymiar​Obsługa rolet rzymskich jest bardzo prosta. Najczęściej materiał zwijany jest ręcznie przy użyciu sznurka. Chociaż dostępne są i takie sterowane elektrycznie – kwestia potrzeb użytkownika. Rolety rzymskie łączą zalety tradycyjnych zasłon z nowoczesnymi roletami – dzięki możliwościom zastosowania różnych materiałów można skomponować ozdobę okna na miarę potrzeb każdego. Zasady działania rolety są proste – za pomocą rzeczonego sznurka zwija się materiał rolety w równe fałdy do określonego poziomu. Każdy fałd materiału kryje się pod poprzednim tworząc ostatecznie gustowny lambrekin. Rolety rzymskie najefektowniej wyglądają w oknach o szerokości nie większej niż 2 metry. Roleta, w odróżnieniu od zasłony, nie pomniejsza wnętrza.

Sposób montażu

Montaż rolet rzymskich jest prosty – można je zakładać na karnisz, do ściany w specjalnych szynach lub bezpośrednio w ramie okna.
Zaleta rolet jest utrzymywanie ich w czystości (ma to znaczenie zwłaszcza w kuchni). Materiał z rolety rzymskiej można odkurzać, albo zdjąć i prac w pralce, chyba, że materiał nie nadaje się do takiego czyszczenia – warto zwracać na to uwagę przy zakupie rolety.

Rolety rzymskie - czy warto?

Jak widać rolety rzymskie są alternatywa dla innych osłon okiennych. Dla jednych mają same zalety, inni doszukują się wad. Jedno jest pewne – gustowne, niepowtarzalne wnętrza można zyskać jedynie dzięki takim ozdobom. Odpowiednio dobrane do reszty aranżacji doskonale ją uzupełniają, albo kontrastują – kwestia wyboru. Na rynku dostępnych jest wiele rolet rzymskich. To jak przyłożymy się do wyboru, będzie miało wpływ na efekt końcowy i dalsze użytkowanie rolety rzymskiej. Trzymając się kilku podpowiedzi można mieć doskonałą ozdobę i osłonę okienną. Warto postawić na jakość i zwrócić uwagę na mocowanie materiału. Na lepsze warto wydać więcej, by móc korzystać z jej zalet przez lata.

Materiał zewnętrzny partnera

Komentarze (0)