10 maja 2019 Udostępnij

Kupujemy lampę do salonu. Na co zwrócić uwagę?

Salon pełni kilka ważnych funkcji: jest domową strefą wypoczynkową, reprezentacyjną i gościnną. Przy urządzaniu tego pomieszczenia istotną rolę odgrywa wybór odpowiedniego oświetlenia. Jedną z naszych podstawowych decyzji będzie więc zakup dopasowanej lampy sufitowej.

Oświetlenie salonu może mieć wpływ na nasze samopoczucie

Przy projektowaniu pokoju dziennego każdy architekt dba o to, aby zapewnić domownikom maksymalny dostęp do światła naturalnego. Jednak ze względu na zmienną pogodę i miesiące zimowe, w których ciemność zapada już około godziny 16.00, równie ważne jest oświetlenie sztuczne. Odpowiednio dobrana oprawa pozwala nie tylko stworzyć odpowiedni nastrój.

Właściwa lampa może wpływać m.in. na nasze samopoczucie. W końcu w zbyt ponurych wnętrzach szybciej robimy się senni i częściej ogarnia nas smutek. Oprócz tego lampa w salonie pełni funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Zamontowana w dobrym miejscu pozwoli skutecznie wyeksponować poszczególne elementy wyposażenia.

Jak wybrać oprawę do pokoju dziennego?

Współcześnie mamy dostęp do ogromnej oferty lamp. Producenci prześcigają się w proponowaniu modeli o zróżnicowanych wielkościach, kolorystyce, wzornictwie i parametrach. Właśnie dlatego najważniejsza zasada kupowania oświetlenia brzmi: nie kieruj się wyłącznie wyglądem! Przed zakupem lampy zwróć uwagę, czy jej kolorystyka i rozmiar pasują do stylu i wielkości twojego salonu. Oprócz tego sprawdź, jakie materiały zastosowano do jej produkcji i które technologie żarówek obsługuje. Wszystko to wpłynie na twój komfort użytkowania salonu, a także na to, czy poszczególne elementy wyposażenia będą do siebie pasować.

Dobrze dobrane oświetlenie centralne jest też doskonałym sposobem na optyczne powiększenie pokoju dziennego. Jakie światło powinna rzucać idealna lampa sufitowa? Przede wszystkim rozproszone i dość ciepłe, niepozostawiające żadnych zacienionych kątów. Dzięki temu pozwoli uzyskać przyjemną, przytulną atmosferę i doda wnętrzu przestronności. Kolejną kwestią jest materiał, z którego wykonano klosz. Tutaj musimy zwrócić uwagę na aranżację salonu. Drewniane i papierowe lampy będą dopełnieniem pomieszczeń w stylu klasycznym i tradycyjnym, za to metalowe i szklane świetnie sprawdzą się w miejscach urządzonych w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym.

Gdzie szukać modnych lamp sufitowych?

Najlepszym miejscem do zakupu opraw dobrej jakości jest oczywiście Internet, a dokładniej sklepy działające online, np. Elektromag.pl. Dzięki nim zyskujemy dostęp do znacznie większego asortymentu niż w przypadku sprzedaży stacjonarnej. To także możliwość samodzielnego zapoznania się z dokładnymi parametrami danego produktu przed jego zakupem. Poszczególne modele są dzielone na kategorie takie jak np. „lampy sufitowe” lub „oświetlenie do salonu”. W ten sposób szybciej znajdziemy idealny produkt dostosowany do konkretnych potrzeb i zapoznamy się z aktualnie dostępnym wzornictwem.   

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)