13 lipca 2016 Udostępnij

Jak nadać styl wnętrzu za pomocą akcesoriów meblowych?

Podobno diabeł tkwi w szczegółach, a takich w meblach naszych domów mamy wiele. Od gałek, uchwytów, zawiasów po nóżki, kółka i elementy łączące. Małe nie oznacza przy tym wcale, że mniej istotne. To właśnie takie drobne detale nadają charakter wnętrzu. Niestety, potrafią też definitywnie zepsuć cały trud włożony w jego aranżację.

Na rynku pojawia się coraz więcej starannie zaprojektowanych elementów akcesoriów meblowych, które kiedyś – lekceważone i traktowane po macoszemu – nie pozostawiały nam zbyt dużego wyboru ze względu na swą małą różnorodność. Dzisiaj możemy wybierać spośród wielu rodzajów zawiasów, gałek, uchwytów, prowadnic, a nawet suszarek do naczyń i innego rodzaju organizerów przestrzennych szaf. Każdy z tych elementów, odpowiednio dobrany, może odegrać niebagatelną rolę w stylizacji wnętrza.

Uchwyć klimat

Ciekawe i estetyczne, choć drobne w swej postaci, elementy takie jak np. gałki, klamki czy uchwyty potrafią nadać niepowtarzalny charakter całemu wnętrzu. Do prostych mebli w stylu skandynawskim możemy zamontować stylowe gałki z porcelany, których zdobienia w postaci florystycznych motywów odmienią ich charakter.

Gałki mogą być również elementem, który będzie kontrastował ze stylistyką wnętrza i dodatków. Jeżeli mamy pomieszczenie urządzone w jednym dominującym kolorze, warto pomyśleć nad uchwytami do mebli, które będą kontrastowe i staną się dzięki temu wyraźnym wyróżnikiem całego wnętrza.

Oświetlenie mebli – i wszystko jasne

Delikatne oświetlenie wmontowane w oprawy meblowe (np. w postaci taśm LED) to bardzo wdzięczny dodatek. Nie tylko rozświetla wnętrze, ale także tworzy niezwykły nastrój, co sprawdza się szczególnie w przypadku sypialni.

Oprawy meblowe zamontowane pod szafkami kuchennymi bądź we wnętrzach witryn doskonale eksponują ustawione przedmioty. Stanowią także subtelne podświetlenie boczne. Ich główną zaletą jest jednak funkcjonalne oświetlanie pomieszczenia. Ulokowane nad kuchennym blatem zapewniają wystarczającą ilość światła podczas przygotowywania posiłków dla siebie i rodziny.

Więcej informacji o nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych w oświetleniach mebli na stronie meblownia.pl.

Organizuj się!

Kosze cargo, suszarki, wieszaki i systemy do szuflad – to prosty i skuteczny sposób, by zorganizować przestrzeń mebli i uporządkować ich zawartość.

Wprowadzając do swojej kuchni wkłady do szuflad i szafek, możemy skutecznie zapanować nad nieładem, który tak bardzo lubi się tworzyć w przestrzeni kulinarnych zmagań. Nie zapominajmy również o suszarkach na naczynia, które wcale nie muszą być schowane w szafce nad zlewem. Te wolnostojące, o ciekawym kształcie, będą się zaskakująco dobrze prezentowały obok zlewu.

Bardzo praktyczne są też kosze cargo skryte we wnętrzach szafek. To idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku modeli głębokich oraz tych o nietypowych rozmiarach (np. bardzo wąskich). Wieszaki sprawiają z kolei, że niezbędne tekstylia mamy zawsze pod ręką. Mówiąc wprost, dobre meble to praktyczne meble.

To proste: postaw na nogę

To, na czym wesprzeć nowy stół albo regał, nie pozostaje już tylko kwestią losową i całkowitym zdaniem się na fantazję projektanta. Teraz możemy wybierać w całej gamie nóg, nóżek i stopek. Od prostych drewnianych, po fantazyjnie gięte, chromowane, błyszczące i matowe. Ciekawie skonstruowane nóżki są nie tylko solidną podstawą całej konstrukcji mebla, ale także nadają mu indywidualnego charakteru.

Dodając do wnętrza drobne elementy akcesoriów meblowych, możemy stworzyć zupełnie nową przestrzeń. Mocny kolor gałek i uchwytów odświeża wygląd mebli. Stylowe wieszaki przy drzwiach już od progu zwracają swoim designem uwagę gości. Natomiast skryte we wnętrzach kosze i organizery pozwalają zapanować nad nieuporządkowaną przestrzenią poprzez usunięcie z widoku niepotrzebnych przedmiotów. Warto się im przyjrzeć bliżej.

Materiał zewnętrzny partnera