23 czerwca 2021 Udostępnij

Inteligentne oświetlenie - kilka powodów, dla których warto je mieć

​Inteligentne oświetlenie - największe zalety

Obecnie wszystko, co nazywane jest jako inteligentne albo inaczej smart, cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nowoczesne technologie i rozwiązania sprawiają, że życie staje się prostsze. Inteligentne rozwiązania w domu zapewniają nie tylko komfort funkcjonowania, ale pozwalają również zaoszczędzić. 

Jednym z rozwiązań tego typu jest inteligentne oświetlenie, jego największe zalety to:

  • Zdalne sterowanie - koniec z koniecznością chodzenia po domu i włączania kolejnych świateł. Dzięki inteligentnemu oświetleniu uruchomisz światło gdzie tylko chcesz, za pomocą swojego smartfona.
  • Możliwość dostosowania - czyli rozjaśniania albo przyciemniania światła według swoich preferencji, nastroju albo pory dnia.
  • Możliwość łączenia z innymi elementami - można dokonać  połączenia oświetlenia na przykład z systemem alarmowym. Oświetlenie może wówczas symulować obecność domowników, gdy faktycznie nie ma ich w domu albo uruchomić migające światła, gdy system wykryje obecność osoby niepożądanej.
  • Czujnik ruchu - światło zapala się, gdy wyczuwa ruch i gaśnie, gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu. To nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także możliwość oszczędności pieniędzy i planety.
  • Harmonogram - dzięki niemu można ustawiać różne akcje, jak na przykład uruchomienie światła konkretnego dnia o określonej godzinie.
  • Dekoracja - inteligentne oświetlenie może pełnić również funkcję dekoracyjną. Dzięki szerokiej ofercie istnieje możliwość dopasowania elementów inteligentnego oświetlenia do każdej aranżacji i typu pomieszczenia.

Produkty dobrej jakości

Wybór produktów, które mają oświetlić wnętrze powinien być przemyślany. Warto wybrać sklep, który z pewnością nie zawiedzie oczekiwań. Pewna marka na rynku to gwarancja jakości i wytrzymałości produktów. Jedną z popularniejszych marek na rynku jest Spectrum Smart. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://spectrumsmart.pl/. Ważny jest również element dekoracyjny, dzięki któremu całość wygląda schludnie i estetycznie. Oto kilka produktów, które zawierają wszystkie najważniejsze cechy inteligentnego oświetlenia:

  • Inteligentna oprawa ogrodowa - może być zarówno oświetleniem zewnętrznym jak i wewnętrznym. Posiada funkcję ściemniania, zmiany temperatury barwowej i barwy światła.
  • Oprawa sufitowa - dostępna w kolorze białym i czarnym. Dzięki niej można regulować kierunek świecenia. Przyda się nie tylko w mieszkaniu, ale również w biurze, hotelu, czy sklepie odzieżowym.
  • Oprawa sufitowa - tym razem w okrągłej odsłonie. Dzięki niej można wykreować taki charakter pomieszczenia, jaki tylko wymarzy sobie właściciel.

Wszystkimi powyższymi zestawami można sterować za pośrednictwem aplikacji. W tym celu należy jedynie posiadać zainstalowaną na smartfonie aplikację. Jeśli chcesz sterować oświetleniem przy pomocy głosu to jest także dobra wiadomość. Te systemy można bowiem sterować właśnie w ten sposób, za pomocą Asystenta Google. Dotknięcie lamp nie grozi poparzeniem, co jest atutem dla rodziców małych dzieci. Inteligentne oświetlenie nie razi w oczy, jest więc bezpieczne dla wzroku.

Podsumowanie

Rozwiązania smart są jednymi z najlepszych, które można obecnie wykorzystać. Warto zaopatrzyć swoje wnętrza w inteligentne oświetlenie. To nie tylko wygoda i komfort, ale również oszczędność, bezpieczeństwo i ekologia. Element dekoracyjny jest również istotny, jednak w przypadku sprawdzonych firm nie trzeba obawiać się, iż zaisniteje konieczność rezygnacji z pięknego wnętrza. Warto jednak pamiętać o korzystaniu z oferty sklepów, które są uznawane na rynku i cenione przez klientów. Dzięki inteligentnemu oświetleniu stworzysz w swoim domu taki klimat, na jaki tylko masz ochotę a w dodatku zaoszczędzisz, brzmi dobrze, prawda?

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)