12 marca 2021 Udostępnij

Płytki podłogowe: Imitacja drewna. Płytki Opoczno Grand Wood.

Płytki podłogowe imitacja drewna czy klasyczne panele?

Urządzając własne cztery kąty chcemy użyć produktów, które są najwyższej jakości, aby aranżacja naszego wnętrza była zawsze na czasie i zgodna z trendami. Stawiając na solidne marki dajemy sobie gwarancje, że elementy użyte do projektu będą wytrzymałe i solidne. 

Projektowanie zaczyna się od podłóg, ponieważ to one nadają wyrazu całemu pomieszczeniu. Ciemne lub jasne, kolorowe czy stonowane mogą zupełnie odmienić charakter wnętrza. Następnie dochodzi do konsternacji, bo zastanawiamy się jaki materiał wybrać: płytki czy panele?

Zazwyczaj chcemy, aby podłoga była wytrzymała, co jest zrozumiałe. Obcasy, zwierzęta, woda czy śnieg- te wszystkie elementy niszczą podłoże, a my chcemy żeby wytrzymało długie lata w niezmienionym stanie.

Klasyczne panele podłogowe sprawdzą się w pomieszczeniach gdzie wszystkie te czynniki drażniące nie występują lub występują w ograniczony sposób. Drewno jest delikatnym i w miarę miękkim materiałem więc szybciej będzie ulegało eksploatacji. Nie da się zaprzeczyć, że panele drewniane dzięki swojej fakturze są bardzo przyjemne dla gołej stopy, a użycie ich w pomieszczeniu wystylizowanym np. po prowansalsku doda tej przestrzeni ciekawego sznytu. Aby zabezpieczyć delikatną drewniana powierzchnię można używać wszelkiego rodzaju dywanów, dywaników i chodników. Warto wybierać grube panele, które są trochę bardziej odporne na niszczące czynniki.

Wybierając płytki zamiast paneli mamy większa pewność dotyczącą trwałości i niezniszczalności. Często płytki możemy ułożyć w sposób jaki nam odpowiada, a w przypadku drewna nieregularność wzorów występujących na naturalnym materiale jest nieprzewidywalna. Płytki idealnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach lub w tych klasycznych. 

Idealnym rozwiązaniem są płytki drewnopodobne, które posiadają najlepsze cechy obu tych materiałów. Idealnie sprawdzą się w każdym stylu prowansalskim i minimalistycznym. Można wybierać spośród wielu kolorów np jasne czy ciemne drewno, ale również można wybrać wersje antypoślizgowe. Dodatkowo pod taką opcje można zamontować ogrzewanie podłogowe, co w przypadku klasycznego drewna byłoby niemożliwe. Gresy wykonane z drewnopodobnego materiału idealnie sprawdza się do domów gdzie toczy się intensywne rodzinne życie, ale także wszędzie tam gdzie chcemy idealnego wyważenia pomiędzy naturalnością i nowoczesnością.

Płytki Opoczno Grand Wood: kolekcja pełna drewnianych inspiracji

Gdy już zdecydowaliśmy, że chcemy by nasze wnętrze łączyło w sobie piękno, bezpieczeństwo, ale jednocześnie było przytulne i miało rustykalny smaczek czeka nas wybór firmy i rodzaju płytek imitujących drewno. Najlepszym wyborem są tutaj płytki opoczno z kolekcji grand wood. Opoczno to Polska firma, która funkcjonuje od wielu lat na rynku. ich cechy rozpoznawcze to unikalny prestiżowy design i doskonała jakość. Kolekcja Grand Wood nie odbiega od wysokich standardów marki.  

Produkty inspirowane drewnem zachwycają dosłownie w każdym wnętrzu. Grand Wood ma swoje trzy linie: Natural, Prime i Rustic. Każda z tych linii inspirowana jest naturą, a producenci przykładają największą uwagę do tego aby starannie odwzorować fakturę i kolorystykę, a nawet układ słojów w drewnie. Drewno bowiem kojarzy się z ciepłem, spokojem i domowym ogniskiem, a dla naszej rodziny zawsze chcemy tego co najlepsze. 

Płytki Opoczno z kolekcji Grand Wood Natural inspirowane są panelami dębowymi. Szlachetny kolor, który idealnie pasuje do wszelkich białych, błękitnych i lawendowych dodatków świetnie powiększy całe wnętrze. Z drugiej jednak strony bardzo oryginalny charakter nadadzą tym płytkom meble w kolorze ciemno brązowym. 

Kolekcja Grand Wood Prime charakteryzuje się swoją niezwykłą wytrzymałością. Będzie to idealny wybór do łazienki gdzie panuje wysoka wilgotność, ponieważ tej linii płytek z Opoczna niestraszna jest woda. Naturalne drewno pomimo tego, że jest piękne nasiąka wodą, pęcznieje i pleśnieje, a dzięki płytkom Grand Wood możesz cieszyć się podłogą, która wygląda jak drewniana. ale dodatkowo jest bardzo solidna i wytrzymała.

Jeżeli marzysz o drewnianym tarasie swoją uwagę musisz skupić na linii Rustic, bowiem zostały one specjalnie zaprojektowane do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Naturalne drewno użyte do zabudowania podłogi tarasowej szybko ulegnie zniszczeniu, ponieważ materiał ten nie jest odporny na działania silnych mrozów, ani mocnych upałów, a pielęgnacja takiego podłoża może sprawiać wiele problemów i zabierać czas. Płytki Rustic są antypoślizgowe i mrozoodporne, a dodatkowo łatwe w pielęgnacji. Występują w wielu kolorach.

Komentarze (0)