6 grudnia 2017 Udostępnij

O czym warto pamiętać wybierając łóżko do sypialni?

Wybór komfortowego i funkcjonalnego łóżka stanowi nie lada wyzwanie. Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w domu, dlatego powinno być przede wszystkim wygodne i praktyczne, a także dostosowane do potrzeb użytkowników. O czym więc warto wiedzieć dokonując zakupu łóżka?

Wielkość łóżka

Obecnie na rynku dostępne są łóżka w kilku wymiarach. Sklepy i salony meblowe oferują dwuosobowe łoża małżeńskie. Łóżka dostępne są w rozmiarach: od 130x200 cm. Z kolei łóżka przeznaczone dla dwóch osób mają następujące rozmiary: 140x200 cm, 160x200 cm oraz 180x200 cm. Dzięki tak szerokiej gamie łóżek możliwy jest zakup mebla, który najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Wybór materaca

Jednym z najważniejszych elementów podczas zakupu łóżka jest wybór wygodnego materaca. Źle dobrany materac może powodować bóle kręgosłupa, a także być powodem niewysypiania się lub bezsenności. Materac powinien być dostosowany do indywidualnych cech użytkownika takich jak waga czy wzrost. Osoby grubsze powinny wybierać materace twardsze, które nie będą się zapadać, natomiast osoby o małej wadze ciała mogą pokusić się o miękkie materace. Materiał, z którego został wykonany materac ma również ogromne znaczenie. Na rynku dostępne są materace piankowe, sprężynowe, czy lateksowe. O pomoc w wyborze materaca powinieneś poprosić profesjonalistę, który po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, wybierze produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

Materiał

Podczas zakupu łóżka bardzo ważny jest wybór materiału, z którego wykonana została rama. Warto pamiętać, że wybór stelaża to zakup na lata, dlatego konstrukcja łóżka powinna być trwała, wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Najbardziej solidne łóżka to te wykonane w całości z drewna. Najpopularniejsze są łóżka dębowe, bukowe oraz sosnowe, które szczególnie dedykowane są alergikom. Łóżka sosnowe posiadają właściwości elektrostatyczne, dzięki którym kurz nie wiruje w powietrzu, ale spokojnie osiada na meblach i podłodze. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się łóżka, które posiadają tapicerowane ramy wykonane z naturalnej lub sztucznej skóry, a także z barwnych i ciekawych tkanin.

Styl łóżka

Podczas kupna wymarzonego, solidnego i wygodnego łóżka należy pamiętać, aby pasowało ono do ogólnego wystroju sypialni. W skandynawskiej sypialni doskonale sprawdzą się łóżka o prostej formie, wykonane z naturalnego, jasnego drewna. Do sypialni w stylu glamour pasują natomiast łóżka z ciekawymi, tapicerowanymi zagłówkami. Kupując łóżko warto wziąć pod uwagę dodatkowe funkcjonalności, które oferują nam producenci. Miłośnikom porządku idealnie sprawdzą się łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel.

materac

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)