4 października 2017 Udostępnij

Stylowe meble łazienkowe

Stylowa łazienka

Łazienka to przestrzeń relaksu, koniecznych i ulubionych zabiegów higienicznych i kosmetycznych oraz wielkiego porządku. Dbając o wszystkie jej funkcje i aspekty, powinniśmy szczególną uwagę przykładać do tego, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń, by była ona jak najbardziej przyjazna. Z drugiej strony nowoczesne trendy zalecają, by do minimum ograniczyć ilość przedmiotów, które eksponujemy. Stąd też moda na piękne i praktyczne meble łazienkowe, które będą ozdabiać wnętrze, nadawać mu stylu, a jednocześnie pomieszczą wszystko, co chcemy schować. A warto podkreślić, że tych rzeczy jest całkiem sporo. Począwszy od kosmetyków, poprzez środki czystości, na łazienkowych gadżetach skończywszy.

Meble dopasowane idealnie

Łazienka nie znosi kompromisów i w całej kolekcji mebli można wybrać te, które są jednocześnie piękne, stylowe i funkcjonalne. Poza tym dzięki najwyższej jakości materiałom posłużą nam latami. Zawsze trzeba zwrócić uwagę na rodzaj płyt i wykończenia mebli, by były one dostosowane do pomieszczeń o dużej wilgotności. Poza tym odpowiednie dbanie o wyposażenie, dostosowanie środków czystości do delikatnego lakieru oraz szybkie usuwanie trudnych plam pomogą nam w zachowaniu wyjątkowego wyglądu łazienki. W stylizacjach nowoczesnych pojawiają się bardzo ciekawe trendy. Często wybieramy umywalki, które ustawiamy na szerokim blacie. Takie rozwiązanie pozwala mieć wszystkie niezbędne rzeczy w zasięgu ręki. Jeśli decydujemy się na umywalkę z szafką, warto wybrać opcję najbardziej dostosowaną do potrzeb. Na rynku są modele z ciekawymi i funkcjonalnymi szufladami oraz pięknymi półkami. Pozwoli to bez problemu przechowywać wszystkie ważne rzeczy.

Ergonomia miejsca

Rozplanowanie przestrzeni jest uzależnione od potrzeb osób, które z łazienki będą korzystać. Inaczej dostosujemy wnętrze, gdy w domu są dzieci, a jeszcze innej przestrzeni potrzebujemy, jeśli mieszkają z nami osoby starsze lub takie, które mają problemy z poruszaniem się. Standardowo, wysokość umywalki powinna mieścić się w przedziale 75-80 centymetrowy, a przed nią powinniśmy zostawić przestrzeń o długości około 70 cm. Wato jednak zawsze pamiętać o jej użytkownikach, bo niektórzy będą tego miejsca potrzebować więcej. Poza tym nawet powieszenie lustra czy szafek wiszących też powinniśmy uzależnić od wzrostu użytkowników. Łazienka w swoim charakterze powinna być przede wszystkim wygodna. Co oczywiście nie zabiera jej estetyki i stylu. 

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze (0)