12 marca 2024 Udostępnij

Do jakich łazienek pasują kabiny walk-in?

​Przemyślana aranżacja łazienki to jedna z najważniejszych kwestii podczas urządzania mieszkania. Jest to pomieszczenie, w którym funkcjonalność musi się łączyć z estetycznym designem. Warto wziąć pod uwagę również aktualne trendy. Od czego zacząć? Najlepiej od najważniejszych elementów wyposażenia, takich jak armatura łazienkowa. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe typu walk-in. Odkryj, dlaczego kabiny walk-in to idealny wybór do wielu łazienek!

Czym wyróżnia się kabina prysznicowa walk-in?

Kabiny prysznicowe typu walk-in wyróżniają się nowoczesną konstrukcją, pozbawioną tradycyjnych drzwi prysznicowych. Producent kabin prysznicowych ma w ofercie kabiny, które można zamontować bezpośrednio na posadzce lub na brodziku.

Kabina typu walk-in daje wrażenie przestronności. Korzystanie z niej jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób starszych lub o ograniczonej mobilności ruchowej. Można bowiem swobodnie wejść do środka, a we wnętrzu jest dużo miejsca.

Jeśli zaś chodzi o design – kabiny walk-in cechują się eleganckim, minimalistycznym wzornictwem. Brak zbędnych detali i elementów sprawia, że są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Nadają łazience nowoczesnego sznytu i pewnej lekkości w odbiorze wizualnym, a przy tym są ponadczasowe.

Kabiny walk-in – rodzaje

Kabiny walk in dostępne są w różnych wariantach:

  • Kabiny walk-in jednoczęściowe – wyposażone w jedną taflę szkła, osłaniającą strefę prysznica. To najprostszy i najbardziej minimalistyczny model kabiny tego typu.
  • Kabiny walk in wieloczęściowe – wyposażone są w jedną lub więcej ścianek, co zapobiega rozchlapywaniu wody.
  • Kabiny walk in z drzwiami przesuwnymi – elementem wyróżniającym ten model jest panel przesuwny, pełniący funkcję drzwi.

Do jakich łazienek pasują kabiny typu walk-in?

Jak wspomnieliśmy – tego typu kabiny doskonale odnajdą się w niewielkich łazienkach, gdzie wrażenie przestronności jest na wagę złota. Kabiny te można idealnie dopasować do dostępnej w łazience przestrzeni. Są jednak chętnie wybierane także do większych łazienek. Duża przestrzeń pod prysznicem zapewnia komfort w czasie kąpieli.

Jeśli zaś chodzi o styl aranżacji, to również tutaj jest duże pole do popisu. Kabiny te są dość uniwersalne. Pięknie prezentują się w łazienkach, urządzonych w stylu:

  • Nowoczesnym – proste linie, minimalistyczne wzornictwo, brak zbędnych elementów. Wszystko to sprawia, że kabiny walk-in świetnie dopełniają modernistyczny wystrój łazienki.
  • Skandynawskim – przestronne kabiny walk-in idealnie współgrają z naturalnymi materiałami (drewno, kamień, beton architektoniczny). Odnajdują się w towarzystwie palety jasnych i pastelowych barw.
  • Minimalistyczny – kabiny walk-in to wręcz kwintesencja stylu minimalistycznego. Elegancka konstrukcja składa się ze szkła i metalowych profili. Nie ma tu krzykliwych dodatków czy zbędnych elementów. Jest za to wrażenie lekkości i przestronności.

Jak widać – nowoczesne kabiny walk-in to doskonały wybór praktycznie do każdej łazienki. Wybierz kabinę, która wpasuje się w przestrzeń twojej łazienki i ciesz się eleganckim wystrojem.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)