Toaleta podtynkowa – sprawdź, do jakich łazienek pasuje!
Toaleta podtynkowa daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni łazienkowej – jedynym, co ogranicza Cię w jej projektowaniu, jest wyobraźnia. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych pomysłów na wkomponowanie tego typu WC w wystrój łazienki – tak, aby była nowoczesna, funkcjonalna, ale również stylowa!
Toaleta podtynkowa – dlaczego warto zamontować ją w łazience?
Zestawy podtynkowe do WC pozwalają ukryć elementy spłukujące i mocujące. Wszystkie rury oraz zbiornik są schowane w ścianie, a na zewnątrz pozostają jedynie podwieszana muszla WC oraz spłuczka. Toaleta podtynkowa jest jednak nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Muszla WC może być zawieszona na niemal dowolnej wysokości, a cały zestaw – z powodu braku trudnodostępnych zakamarków – o wiele łatwiej utrzymać w czystości. Co więcej, nowoczesne toalety podtynkowe są ekologiczne i pozwalają na oszczędzanie wody – to kolejny argument za tym, by zainstalować jedną z nich swojej łazience.
A wady? Sceptycy twierdzą, że zabudowa pomniejsza łazienkę i utrudnia zagospodarowanie przestrzeni. Poniższe przykłady dowodzą jednak, że toaleta podtynkowa pozwala na stworzenie wielu interesujących aranżacji i wręcz przeciwnie – daje możliwość stworzenia niezwykle funkcjonalnego, przestronnego wnętrza.
Minimalistyczna łazienka? Tylko z toaletą podtynkową
Minimalizm na dobre zagościł w aranżacjach wnętrz. Pojawia się nie tylko w salonach czy sypialniach, ale również w łazienkach. Stonowane odcienie, oszczędne dekoracje, możliwie dużo przestrzeni oraz – przede wszystkim – funkcjonalność. Toaleta podtynkowa doskonale wpisuje się w te zasady.
Praktyczne półki lub szafki – w „gratisie” z WC
Montaż toalety podtynkowej – wyposażonej w specjalny stelaż – sprawia, że w ścianie powstaje niewielka pusta przestrzeń. Rury i zawory zajmują tylko część powstałej zabudowy. Resztę miejsca można przeznaczyć na półki, szafkę czy choćby skrytkę na wodomierz.
Wygodna szafka na detergenty, środki czystości czy zapas papieru toaletowego? A może półka, na której świetnie będą prezentować się rośliny lub kosmetyki, po które codziennie sięgasz? To, które z rozwiązań wybrać, zależy od Twoich potrzeb i preferencji.
Toaleta podtynkowa jako ściana działowa – nowoczesne, oryginalne rozwiązanie
Duża łazienka to duże wyzwanie. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo zagospodarować sporą przestrzeń i sprawić, by wnętrze nadal pozostawało przytulne. Jeśli Twoja łazienka jest duża, możesz pokusić się o wydzielenie w niej strefy „mokrej" – w której znajdą się wszystkie urządzenia sanitarne – oraz „suchej", przeznaczonej do relaksu i wypoczynku. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest toaleta podtynkowa zamontowana w ściance działowej – zarówno takiej sięgającej do sufitu, jak i nieco niższej.
Co więcej, ścianka może też oddzielać łazienkę od sypialni. Otwartą przestrzeń, w której łazienka łączy się z sypialnią, spotyka się bowiem coraz częściej nie tylko w hotelach, ale również w prywatnych mieszkaniach. Każdy, kto lubi nowoczesne, odważne rozwiązania, zamiast oddzielnej łazienki może zainstalować właśnie ścianę działową z urządzeniami sanitarnymi. Efekt końcowy z pewnością zrobi wrażenie!
Obudowa toalety podtynkowej – różne materiały wykończeniowe
Kto powiedział, że toaleta podtynkowa musi być obudowana kafelkami? To rozwiązanie można zaaranżować w każdym stylu! Wszystko zależy od zastosowanych materiałów, a jako że przy montażu toalety podtynkowej zazwyczaj stosuje się tzw. suchą zabudowę z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych, wybór jest ogromny – począwszy od malowania, po wyłożenie powierzchni wybranym materiałem. Do ozdoby tego typu zabudowy można użyć dekorów, naturalnego drewna, kamieni lub betonu.
Co ważne, wykańczając toaletę, warto też zwrócić uwagę na dodatkowe oświetlenie – umiejętnie wkomponowane we wnękę, może nadać łazience niepowtarzalnego klimatu, ocieplić ją lub optycznie powiększyć przestrzeń. A zatem – jak to zostało wspomniane – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!
Artykuł partnera
Zobacz również
Komentarze (0)
Jak stworzyć niezapomniany klimat restauracji? Elementy udanej aranżacji lokalu gastronomicznego
VAby stworzyć niezapomniany klimat w restauracji, potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrego jedzenia. Wyjątkowa atmosfera to klucz do sukcesu lokalu gastronomicznego w Polsce. Kiedy wnętrze przyciąga wzrok, a nastrój sprawia, że odwiedzający czują się komfortowo, szansa na powroty...
Jaką bramę garażową wybrać? 5 sprawdzonych porad
VWybór odpowiedniej bramy garażowej to ważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Oprócz kwestii estetycznych, brama garażowa musi być funkcjonalna, bezpieczna i trwała, aby dobrze spełniała swoje zadanie przez wiele lat. W Polsce, gdzie warunki pogodowe bywają kapryśne, a...
Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?
VStyl skandynawski, znany ze swojej prostoty, funkcjonalności i bliskości natury, to idealny wybór dla osób pragnących stworzyć spokojną i przytulną sypialnię. W tym artykule podpowiemy, jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, zwracając uwagę na kluczowe elementy tego stylu...
Zostaw komentarz