29 sierpnia 2022 Udostępnij

Zalety stosowania profili aluminiowych

W wielu branżach i gałęziach gospodarki wykorzystywane są konstrukcje z profili oraz kształtowników aluminiowych. Trudno jest sobie wyobrazić przemysł budowlany, samochodowy, reklamowy czy produkcję maszyn bez charakterystycznych elementów aluminiowych. Dużą popularnością cieszą się różne rodzaje prefabrykatów, ale warto je zamówić u renomowanego producenta, który gwarantuje materiały najwyższej jakości i przystępną cenę.

Jakie są najważniejsze zalety profili aluminiowych?

We współczesnym przemyśle możemy znaleźć wiele korzyści płynących z zastosowania prefabrykatów aluminiowych. Tego rodzaju profile charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością na obciążenia w stosunku do masy własnej. Z tego właśnie powodu mimo znacznie mniejszej wagi, elementy z tego tworzywa mają taką samą nośność co konstrukcje stalowe, ale są od nich zdecydowanie tańsze.

Najcenniejsze zalety profili z aluminium to:

  • powszechna dostępność,
  • przystępna cena,
  • bardzo dobra odporność na korozję,
  • nowoczesny i estetyczny wygląd,
  • zastosowanie w każdych warunkach atmosferycznych,
  • doskonałe przewodnictwo elektryczne i cieplne,
  • możliwość produkcji z recyklingu,
  • dostępność wielu wymiarów,
  • projektowanie konstrukcji na wymiar.

Warto również dodać, że montaż takich konstrukcji jest dużo szybszy niż stalowych, ponieważ tam wymagane są prace spawalnicze. Natomiast profile z elementami aluminiowymi łączy się za pomocą śrub albo odpowiednio dopasowanych akcesoriów.

Gdzie można wykorzystać profile aluminiowe?

Zastosowanie profili aluminiowych wiąże się z wieloma korzyściami, dlatego też takie konstrukcje są teraz powszechniej wykorzystywane do różnego rodzaju maszyn czy ich szkieletów. Innym obszarem wykorzystania są kwadratowe czy okrągłe rury. W branży budowlanej profile służą do budowy ścian działowych albo podwieszanych sufitów.

Systemy aluminiowe można także zastosować podczas produkcji stolarki okiennej albo drzwiowej, budowy tablic reklamowych czy materiałów do ekspozycji towarów. Ponadto profil aluminiowy stosowany jest również przy projektowaniu oświetlenia do domu i przemysłu. Tworzywo to znajduje zastosowanie również przy budowach magazynów, hal namiotowych albo systemów składowania.

Powszechne wykorzystanie konstrukcji aluminiowych można spotkać także w przemyśle lotniczym i samochodowym oraz na stoczniach przy produkcji łodzi.

Gdzie kupić profil aluminiowy?

Długi staż na rynku oraz wysoką jakość prefabrykatów z tego tworzywa oferuje producent profili aluminiowych Aliplast. Pojedyncze elementy czy całe konstrukcje można zamówić na stronie: https://www.aliplast.pl.

Artykuł partnera

Komentarze (0)