26 kwietnia 2021 Udostępnij

Rolety rzymskie na wymiar - jakie wybrać?

​Rolety rzymskie to doskonały sposób na funkcjonalną dekorację ona. Są bowiem nie tylko praktyczne, ale też wyglądają naprawdę bardzo stylowo. Jak dopasować rolety rzymskie do wnętrza? Jakie parametry należy wziąć przy tym pod uwagę? 

Jednym z najważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza jest dekoracja okien. Zwykle to właśnie one przyciągają naszą uwagę jako pierwsze. Szczególnie w mieszkaniach wyposażonych w duże i przejrzyste okna, warto zadbać o to, by prezentowały się stylowo i po prostu ciekawie. Najlepszym sposobem na osiągnięcie takiego efektu jest montaż odpowiednich zasłon. Dobrym rozwiązaniem mogą być także rolety rzymskie. Od jakiegoś czasu ten typ osłon okiennych cieszy się naprawdę dużą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż łączy on w sobie ogromną funkcjonalność z elegancją. Dowiedzmy się, jakie dopasować właściwy rozmiar rolet rzymskich oraz co warto wiedzieć przed ich zakupem. 

Rolety rzymskie — funkcjonalność i styl 

Jeśli znudziły się nam już zwykłe rolety lub proste zasłony, możemy wymienić je na stylowe rolety rzymskie na wymiar. Są bardzo praktyczne, ale jednocześnie mają też niezwykle dekoracyjny charakter, dlatego też stanowią świetną ozdobę domowych wnętrz. Można więc powiedzieć, że świetnie łączą w sobie cechy wcześniej wspomnianych rolet oraz zasłon. Cechą charakterystyczną rolet rzymskich jest ich oryginalny sposób zwijania. Po podwinięciu ich tworzy się bowiem efekt ''fałdy'', który prezentuje się naprawdę bardzo efektownie. 

Dużą zaletą rolet rzymskich jest także bardzo łatwy montaż. Można zawiesić je bezpośrednio na ramie okiennej, a także na ścianie lub suficie. Sposób możemy swobodnie dostosować do naszych preferencji. 

Gdzie sprawdzą się rolety rzymskie?

Roleta rzymska dobrze sprawdzi się właściwie w każdym z domowych pomieszczeń. Oczywiście ze względu na swe walory dekoracyjne, doskonale sprawdzi się przede wszystkim w pokoju dziennym. To miejsce, w którym przebywamy przeważnie najczęściej, a ustawienie rolet rzymskich można w bardzo łatwy sposób regulować. Dlatego też, gdy będziemy ogladać telewizję, a słońce przyświeci zbyt mocno, jednym ruchem opuścimy roletę do odpowiedniej wysokości. 

Rolety rzymskie na wymiar są też idealne do sypialni. W tym przypadku warto jednak zwrócić szczególną uwagę na kolor oraz grubość materiału. Najlepszą izolację światła zapewniają bowiem rolety o ciemnych barwach. Możemy wybrać także specjalne rolety rzymskie zaciemniające. 

Rolety rzymskie — jak dobrać wymiary do okna? 

Kupując rolety do mieszkania, musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii. I to nie tylko tych związanych z estetyką. Przejdźmy więc do spraw praktycznych, a do tych z pewnością zalicza się dopasowanie odpowiedniej wielkości zasłony. Wymiar rolety rzymskiej powinien być ściśle dostosowany do wielkości okna. Jeśli montujemy ją na ścianie lub suficie, może być on oczywiście nieco większy. W związku z tym, że rozmiar okien w każdym domu może znacznie się różnić, najlepiej jest kupić rolety rzymskie na wymiar. Indywidualne dopasowanie jest bowiem gwarancją rewelacyjnego efektu. 

Wszystkie rolety rzymskie szyte na wymiar można zamówić na dowolny wymiar. Dlatego też nawet, jeśli nasze okna są w niestandardowym rozmiarze, nie musimy się tym martwić. Grunt to wykonać precyzyjne pomiary. Będą nam one potrzebne, gdy będziemy zamawiać nasze nowe rolety rzymskie. Nie możemy zapomnieć jednak, by dodać do nich kilka centymetrów, tak aby wychodziły nieco ponad powierzchnię okna. Dzięki temu będą skutecznie zaciemniać wnętrze. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)