26 marca 2021 Udostępnij

Umywalka nablatowa – wyposażenie nowoczesnej łazienki

Praktyczna rola umywalki w łazience jest nie do przecenienia, ale nowoczesna ceramika stanowi również jej ozdobę. Odpowiednio dobrana podkreśla styl wnętrza. Umywalka nablatowa to nowoczesne rozwiązanie, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Jakie ma zalety?

Praktyczna aranżacja strefy umywalkowej

Strefa umywalkowa, czyli nie tylko sama umywalka, ale również powierzchnia wokół niej, powinna być urządzona w praktyczny sposób dostosowany do potrzeb domowników. W przeciwieństwie do  umywalki wpuszczanej w blat umywalka nablatowa stoi bezpośrednio na blacie, przez co zajmuje przestrzeń na zewnątrz, ale za to ma inne zalety. Przed zakupem umywalki należy określić wymiary blatu i szafki albo całej zabudowy meblowej, na której będzie zamontowana umywalka. Warto rozplanować, gdzie będzie stał dozownik na mydło i gdzie będzie miejsce na ręczniki. Do ważnych kwestii należy dopasowanie rodzaju i ustalenie wysokości lustra nad umywalką i przede wszystkim wysokości montażu samej umywalki. Wysokość, na jakiej montuje się umywalkę, powinna zostać dostosowana do wzrostu domowników, ale zakłada się, że odległość pomiędzy podłogą i górną krawędzią umywalki powinna wynosić minimum 85 cm. Należy też zachować odstęp 20 cm od ścian bocznych. Jeżeli projekt łazienki obejmuje dwie umywalki nablatowe obok siebie, pomiędzy ich krawędziami powinna zostać zachowana odległość przynajmniej 25 cm. Ustalenie zagospodarowania strefy umywalkowej ułatwi wybór ceramiki.

Kształt umywalki – czym kierować się przy wyborze?

Aranżacja łazienki powinna być spójna, dlatego ceramikę należy dobierać pod względem kolorystyki i kształtu. W nowoczesnych łazienkach umywalka miska przykuwa uwagę, dlatego nie może stanowić przypadkowego elementu wyposażenia. Umywalki nablatowe charakteryzują się minimalistycznym stylem. Producenci oferują nietypowe kształty, ale dominują modele o prostych formach geometrycznych i lekkich liniach. Dostępne są warianty o kształcie idealnego koła, ale dobrym rozwiązaniem jest też umywalka nablatowa owalna. Okrągłe modele doskonale sprawdzają się w łazienkach, gdzie jest niewiele miejsca. Innym klasycznym rozwiązaniem jest ceramika kwadratowa. Jeżeli potrzebujesz dłuższego wariantu, umywalka nablatowa prostokątna rozwiąże problem. Na stronie https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_UMYWALKI_Umywalki-nablatowe-174.html znajdziesz popularne modele umywalek nablatowych, które wyróżniają się elegancją i pasują do łazienek aranżowanych w różnych stylach.

Zalety umywalek nablatowych

Nablatowe nowoczesne umywalki charakteryzują się prostotą i elegancją. Minimalistyczny styl sprawia, że można je zastosować w każdej łazience niezależnie od sposobu aranżacji. Mają przewagą nad umywalkami wpuszczanymi w blat pod tym względem, że nie zabierają miejsca pod blatem, co oznacza dodatkową przestrzeń do przechowywania kosmetyków, ręczników i różnych akcesoriów. Praktyczna i nowoczesna umywalka nablatowa gwarantuje komfort użytkowania łazienki.

Artykuł partnera

Komentarze (0)